reklama

OUYA w fazie testowania sprzętu, dostanie Androida Jelly Bean

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

OUYA, czyli malutka konsola, która uzbierała na siebie w serwisie Kickstarter ponad 8,5 miliona dolarów, ma za sobą fazę projektowania. Twórcy urządzenia ogłosili, że skończyli z rozrysowywaniem wszystkiego na kartce oraz obcowaniem z plastikowymi prototypami i przechodzą do sprawdzania „wnętrzności”. Otrzymali już pierwsze egzemplarze drukowanych płytek z układami, stanowiące serce konsoli. Są one nie większe niż puszka Coli.

Przypomnijmy, że w zamiarach było upchnięcie w niewielkim pudełku Tegry3, 1GB pamięci RAM i 8GB na dane, WiFi, Bluetooth LE 4.0 oraz portów HDMI i USB 2.0. Tutaj najwyraźniej nic się nie zmieniło, lecz od strony systemowej zamiast Androida 4.0 otrzymamy już najnowszą wersję Jelly Bean. Wszystko na razie idzie zgodnie z wcześniej przyjętym planem i w grudniu pierwsze egzemplarze OUYA dla deweloperów powinny zostać rozesłane. Wtedy też pojawi się odpowiednie oprogramowanie do obsługi konsoli, ale już dzisiaj można poczytać, o czym wypada pomyśleć przygotowując aplikacje. Premiera sklepowa urządzenia szykowana jest wciąż na wiosnę przyszłego roku.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii