r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

OW Shredder 6.44 Build 870

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe

OW Shredder jest rozbudowanym narzędziem przeznaczonym do trwałego usuwania plików z dysku twardego, pozwalające również na pełne wymazanie śladów i zawartości dysku, a tym samym upewnienie się, że żadne dane nie trafią w niepowołane ręce np. po sprzedaży komputera.

Galeria programu

Program jest dostępny za darmo i nie wymaga instalacji - wystarczy wypakować pobrane archiwum ZIP i uruchomić aplikację. Agresywny, czarno-czerwony interfejs niejako podświadomie sprawia, że wiemy, iż należy ostrożnie podchodzić do części funkcji aplikacji. Przede wszystkim OW Shredder umożliwia kasowanie danych w sposób uniemożliwiający ich odzyskanie, nawet przez specjalistyczne aplikacje. W tym celu program stosuje kilka różnych algorytmów nadpisujących wskazane pliki i foldery. Same dane do skasowania możemy albo klasycznie wskazać przez interfejs aplikacji albo metodą "przeciągnij i upuść" przeciągnąć je do odpowiedniego miejsca w samym oknie programu.

Poza kasowaniem pojedynczych danych OW Shredder umożliwia również wymazywanie zawartości całych partycji i dysków twardych, kasowanie śladów użytkownika (przydatne przy planowanej odsprzedaży dysku lub komputera), analizę dysku pod kątem zawartości i nagromadzenia danych, wyświetlanie statystyk, a nawet odblokowywanie plików zajmowanych przez inny proces lub aplikację.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
GForce   9 #4 22.08.2016 16:56

Witam, czy można używać ten program na dysku SSD i pendrive ? jak to wygląda w przypadku tego typu pamięci jeśli chodzi o bezpieczeństwo wymazywania danych, czy program będzie tak samo skuteczny jak na zwykłym dysku talerzowym HDD ?

Autor edytował komentarz w dniu: 07.02.2017 13:42
darek719   41 #3 29.10.2015 21:00

super program do zacierania śladów.

Anawald   3 #2 28.10.2015 06:53

Czy proces wymazywania dysku jest szybki?

Hall9000   4 #1 06.10.2015 16:19

"Przede wszystkim OW Shredder umożliwia kasowanie danych w sposób uniemożliwiający ich odzyskanie, nawet przez specjalistyczne aplikacje." - Zwłaszcza dyski SSD dobrze kasuje :-D

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.