OW Shredder OW Shredder 6.45 Build 872

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

OW Shredder jest rozbudowanym narzędziem przeznaczonym do trwałego usuwania plików z dysku twardego, pozwalające również na pełne wymazanie śladów i zawartości dysku, a tym samym upewnienie się, że żadne dane nie trafią w niepowołane ręce np. po sprzedaży komputera.

Program jest dostępny za darmo i nie wymaga instalacji - wystarczy wypakować pobrane archiwum ZIP i uruchomić aplikację. Agresywny, czarno-czerwony interfejs niejako podświadomie sprawia, że wiemy, iż należy ostrożnie podchodzić do części funkcji aplikacji. Przede wszystkim OW Shredder umożliwia kasowanie danych w sposób uniemożliwiający ich odzyskanie, nawet przez specjalistyczne aplikacje. W tym celu program stosuje kilka różnych algorytmów nadpisujących wskazane pliki i foldery. Same dane do skasowania możemy albo klasycznie wskazać przez interfejs aplikacji albo metodą "przeciągnij i upuść" przeciągnąć je do odpowiedniego miejsca w samym oknie programu.

Poza kasowaniem pojedynczych danych OW Shredder umożliwia również wymazywanie zawartości całych partycji i dysków twardych, kasowanie śladów użytkownika (przydatne przy planowanej odsprzedaży dysku lub komputera), analizę dysku pod kątem zawartości i nagromadzenia danych, wyświetlanie statystyk, a nawet odblokowywanie plików zajmowanych przez inny proces lub aplikację.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!