OWA for Android OWA for Android 15.01.0396.034

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Klienty e-mail
Pobierz program
lub zeskanuj:

Aplikacja Outlook Web Access jest klientem skrzynki pocztowej w ramach biznesowej wersji usługi Microsoft Office 365. Pozawala ona na korzystanie z usługi w ramach protokołu Exchange, synchronizowanie zarówno poczty elektronicznej, kontaktów jak i kalendarzy. W przeciwieństwie do klienta zwykłych skrzynek Outlook, w wypadku OWA korporacja położyła duży nacisk na bezpieczeństwo.

Podstawowe zadanie aplikacji to obsługa poczty elektronicznej. Po zalogowaniu użytkownik otrzymuje odstęp do konta, może przeglądać wiadomości i foldery. Wiadomości są wyświetlane w widoku wątkowym, możliwe jest ich przenoszenie, edycja, usuwanie i flagowanie. Aplikacja udostępnia również wyszukiwarkę, dzięki której możliwe jest szybkie odnalezienie interesującej frazy. OWA oprócz poczty synchronizuje także wszystkie kontakty zapisane na koncie, nie wymaga do tego ręcznego konfigurowania usługi Exchange ActiveSync. Użytkownik może także przeglądać kalendarze z zapisanymi wydarzeniami i spotkaniami, także te współdzielone z innymi osobami.

Jako, że aplikacja integruje się z np. mapami Bing, pozwala na szybki wyszukiwanie adresu i lokalizacji za ich pośrednictwem. Dla bezpieczeństwa oprogramowanie jest chronione kodem bezpieczeństwa (PIN) ustalanym przez użytkownika. Dane są przechowywane w zabezpieczonej formie i możliwe do zdalnego wykasowania, bez wpływania na inne dane przechowywane w pamięci urządzenia.

Aktualnie Outlook Web Access znajduje się w fazie beta (mówi o tym dopisek pre-release przy nazwie aplikacji), mogą więc występować problemy podczas korzystania z niej. Nie oferuje ona również interfejsu w języku polskim, do działania wymaga posiadania konta pocztowego w ramach biznesowej edycji Office 365 oraz urządzenia pracującego pod kontrolą systemu Android 4.4 KitKat. Próba skonfigurowania zwykłego konta Outlook / Hotmail zakończy się niepowodzeniem.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!