reklama

O&O Defrag 14 wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Pojawiła się nowa wersja cenionego narzędzia do defragmentacji dysków twardych w systemie Windows - O&O Defrag Professional 14.

Do najważniejszych cech programu O&O Defrag zaliczyć należy funkcję automatycznej i samoregulującej defragmentacji systemu w tle, obsługę profili defragmentacji przeznaczonych dla stacji roboczych i serwerów, zaawansowany menadżer planowania optymalizacji systemu, monitor aktualnych prac widoczny w zasobniku systemowym czy zaawansowany system oszczędzania energii dla laptopów. O&O Defrag Professional oferuje także pięć różnych algorytmów defragmentacji systemu oraz możliwość aktywacji specjalnego wygaszacza ekranu. Narzędzie obsługuje wszystkie formaty plików obsługiwane przez system Windows w każdej konfiguracji i wielkości.

W najnowszej wersji uproszczono interfejs użytkownika, dodano także tryb Quick Configuration, który można wykorzystać do szybkiej defragmentacji od razu po instalacji programu. Dzięki nowej funkcji planowania można też przesunąć ją na później. Ciekawostką jest również funkcja optymalizacji dostępu do dysków SSD, dzięki której program czuwa nad równomiernym wykorzystaniem całego obszaru dysku. Inną nowością jest możliwość dzielenia folderów i plików na strefy o rozbudowanej konfiguracji, przez co najbardziej krytyczne dane mogą być defragmentowane częściej i bardziej optymalnie. Administratorów sieci zainteresuje natomiast funkcja umożliwiająca centralne, zdalne zarządzanie programem O&O Defrag na komputerach klienckich, która dostępna będzie w wersjach Server i Workstation.

Wersję testową programu O&O Defrag Professional 14 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Narzędzia -> Defragmentatory plików. Zachowuje ona pełną funkcjonalność przez 30 dni od momentu instalacji. Użytkownicy, którzy pomiędzy 1 lipca a 14 września zakupią licencję na poprzednią wersję O&O Defrag 12 otrzymają 14 września bezpłatne uaktualnienie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii