Upgrade Windowsa 1.0 do Windowsa 8 Pro

W dzisiejszym wpisie na blogu opiszę proces aktualizacji systemu Windows od wersji 1.01 do 8 Pro.

Przygotowanie

Do przeprowadzeniu eksperymentu postanowiłem użyć VMware Workstation 9 w wersji 64 bitowej. Parametry startowe maszyny wirtualnej:

  • Procesor: 1 wątek z Intela i7 - 3770
  • RAM: 32MB
  • HDD (IDE): 60GB

Pierwszą rzeczą jaką należy wykonać by zainstalować Windowsa 1.01 jest instalacja DOSa w wersji co najmniej 2.0 (w wymaganiach zalecanych wersja 5.0).

Powiew starości mobilnej? Gry

Ostatnio gdy dostęp do smartphonów stał się normą, często spotykam się z zachwytem nad dostępnymi na nie grami, ich grafiką oraz możliwościami. Wówczas zwyczajnie się uśmiechałem, ponieważ to nad czym się większość zachwyca miało swoje odpowiedniki już w okolicach 2004 roku czyli w czasie największego rozkwitu PDA. Wydawać się to może śmieszne ale poprę to przykładami.

Historia technologii mobilnej - Microsoft

Dziś opiszę historię Microsoftu z technologią mobilną.

1. PC do kieszeni?(1989-1992)

Pierwszym „kieszonkowym” komputerem zgodnym z IBM PC i wyposażonym w system DIP DOS był Atari Portfolio w 1989 roku. Po debiucie Atari zaczęły pojawiać się inne urządzenia takie jak Poqet PC z 1989 roku oraz HP 95LX z 1991 roku.

Mimo, że Atari Portfolio i Poqet PC są rówieśnikami, silniejszym i bardziej funkcjonalnym był Poqet PC. Posiadał on pełnoprawny system MS-DOS w wersji 3.3 gdzie Atari Portfolio tylko