Obława na użytkowników p2p w Niemczech

Strona główna Aktualności

O autorze

Jedna z największych akcji przeciwko nielegalnej wymianie plików miała przedwczoraj miejsce w Niemczech. 3 500 osób oskarżono o nielegane udostępnianie chronionego prawem materiału w sieciach peer-to-peer.

Śledczy zidentyfikowali użytkowników, którzy korzystając z sieci eDonkey oferowali do 8 000 chronionych prawem plików w Internecie. Każdej osobie postawiono zarzuty zarówno cywilne jak i karne za spowodowanie wielkich strat przez udostępnienie milionom chętnych muzyki w sieci bez pozwolenia. Policja przeszukała 130 mieszkań zbierając dowody w śledztwach, które toczyły się już od kilku miesięcy.

Sieci wymiany plików, takie jak eDonkey, powodują zmniejszenie nakładów na muzykę i kosztują międzynarodowy przemysł muzyczny rocznie miliardy dolarów utraconych wpływów ze sprzedaży. W Niemczech sprzedaż muzyki spadła o jedną trzecią w ciągu ostatnich pięciu lat, podczas gdy tylko w roku 2005 nielegalnie pobrano ponad 400 milionów plików muzycznych.

Michael Haentjes, przewodniczący niemieckiego oddziału IFPI (International Federation of the Phonographic Industry) oraz przewodniczący i dyrektor generalny Edel Music mówi: Wszyscy użytkownicy Internetu powinni mieć świadomość, że zostaną ujawnieni gdy tylko popełnią przestępstwo w sieci. W imieniu przemysłu muzycznego, IFPI składa podziękowania policji za wielki zespołowy wysiłek i wspaniałe wyniki śledztwa.

© dobreprogramy
s