Od Threshold 2 do Redstone 1: sprawdza się model aktualizacji Windows 10

Strona główna Aktualności

O autorze

To już praktycznie pewne, że Windows 10586 zostanie tą kompilacją, którą udostępni się użytkownikom stabilnej wersji dziesiątki jako jesienna aktualizacja Threshold 2. Gabriel Aul poinformował, że jest ona na tyle stabilna i bezpieczna, że Microsoft zdecydował się na wprowadzenie jej do wolnego kanału aktualizacji (Slow Ring) dla uczestników programu Insider Preview.

Oficjalne wydanie jesiennej aktualizacji nastąpi w tym tygodniu. Przypomnijmy, że przyniesie przede wszystkim ulepszenia dla przeglądarki Edge, integrację ze Skype jako systemowym komunikatorem oraz poprawki menu Start. Do tego dochodzą dziesiątki poprawek do usterek i niedoróbek zgłoszonych przez uczestników programu testowego. Poprawiono też wreszcie mechanizm aktywacji systemu – będzie to można zrobić za pomocą kluczy do Windows 7 i Windows 8/8.1.

Jednocześnie trwają prace nad kolejną ważną aktualizacją „dziesiątki”, Windows Redstone, przygotowywaną na 2016 rok. Pojawiają się już pierwsze kompilacje, oznaczone jako „rs1_release” (analogicznie do „th2_release” – od Threshold 2). Już dzisiaj niektórzy uczestnicy Insider Preview otrzymali możliwość przełączenia się na tę wersję.

U takich osób w ustawieniach aktualizacji systemu pod menu wyboru kanału aktualizacji powinno pojawić się rozwijane menu, z którego wybrać można pomiędzy rs1_release a th2_release. Czego można się spodziewać po Redstone? W Redmond nieoficjalnie się mówi, że ma ona być dla Windows 10 tym, czym dla Windows 8 było wydanie 8.1. Jeśli faktycznie tak jest, to wstrzemięźliwość użytkowników w kwestii aktualizowania systemu jest całkiem zrozumiała – na początku „ósemka” była bardzo niedopracowana i niewielu spośród tych, którzy wcześniej korzystali z Windows 7 było zadowolonych z przejścia na nowsze „okienka”.

© dobreprogramy