reklama

Od dzisiaj darmowy upgrade do Windows 7 OEM

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

W dniu dzisiejszym rusza ogólnoświatowy program, w ramach którego nabywcy nowych komputerów z systemem Windows Vista OEM będą mogli w przyszłości bezpłatnie lub po kosztach nośnika uaktualnić system do Windows 7.

Z oferty będzie mógł skorzystać każdy, kto w okresie obowiązywania programu zakupi u biorących udział w programie dystrybutorów komputer z systemem Windows Vista OEM w edycjach premium. Użytkownik taki będzie mógł później otrzymać uaktualnienie do systemu Windows 7 w odpowiadającej zakupionemu systemowi edycji: Windows Vista Home Premium do Windows 7 Home Premium, Business do Professional, Ultimate do Ultimate. Komputery z najtańszymi edycjami Windows Vista Home Basic nie będą kwalifikować się do bezpłatnego uaktalnienia.

Program potrwa do 31 stycznia 2010 roku. Nie sprecyzowano dokładnie, kiedy licencje na uaktualnienie będą przekazywane użytkownikom - mówi się jedynie, że "po dacie premiery", co nastąpi 22 października. Microsoft przekaże licencje producentom i dystrybutorom sprzętu nieodpłatnie, ale integratorzy OEM mogą zażądać niewielkiej opłaty związanej z kosztami nośników lub obsługi.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić