r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Od stycznia podatek za reklamy internetowe we Francji

Strona główna Aktualności

O autorze

Od stycznia 2011 roku we Francji zostanie wprowadzony podatek za reklamy zamieszczane w Internecie. Zapłacą go firmy mające swoje siedziby w tym kraju.

Jak informuje gazeta Le Figaro, nowe prawo wejdzie w życie z dniem 1 stycznia przyszłego roku. Firmy będą zobowiązane do zapłaty 1% od kwoty wydawanej na reklamę w Internecie. Początkowo podatek miał dotyczyć jedynie firm takich jak Google Yahoo! czy Microsoft - posiadających wyszukiwarki internetowe. Ostatecznie jednak liczba firm, które będą go płacić została rozszerzona. Podatek został przyjęty przez komisję składającą się z przedstawicieli Zgromadzenia Narodowego i członków senatu.

Nie wiadomo jeszcze, na co dokładnie zostanie przeznaczony nowy podatek. Początkowo planowano, że uzyskane w ten sposób pieniądze miałyby być przeznaczone na wsparcie tradycyjnych mediów, które w dobie Internetu radzą sobie coraz gorzej. Francuski rząd znany jest także z innych inicjatyw związanych z Siecią. Jakiś czas temu głośno było o ustawie, która miała uderzyć w piratów internetowych.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.