reklama

Od września zmiany w odbieraniu poczty z Hotmail

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Już jakiś czas temu informowaliśmy o planowanych zmianach w odbiorze poczty z Windows Live Hotmail poprzez zewnętrzne aplikacje. Teraz przypominamy jeszcze raz, bo Microsoft przesunął ostateczny termin wprowadzenia tych zmian w życie do 1 września 2009.

Dla niewtajemniczonych dodajmy tylko, że aplikacje pocztowe takie jak Office Outlook, Outlook Express czy dostępny na komputerach Apple Entourage do synchronizacji z serwerem używają protokołu Distributed Authoring and Versioning (DAV). Problem polega jednak na tym, że protokół ten niedługo zostanie wyłączony. Jak tłumaczy bowiem Microsoft, DAV nie nadaje się już do obsługi skrzynek o coraz szybciej rosnących pojemnościach i trzeba zastąpić go czymś lepszym.

W związku z tym użytkowników powyższych trzech programów pocztowych czekają pewne zmiany. Osoby korzystające z Hotmaila w programie Office Outlook powinny zainteresować się bezpłatnym dodatkiem Office Outlook Connector. Użytkownicy przeglądający pocztę we wbudowanym w starsze wersje Windows programie Outlook Express powinni natomiast pobrać jego następcę, czyli Windows Live Mail. Posiadacze Entourage tak naprawdę nie mają niestety żadnej alternatywy - jedynym wyjściem jest zapoznanie się z instrukcją konfiguracji programu do pracy z Hotmailem poprzez protokół POP3 (co oczywiście swoją drogą mogą zrobić także użytkownicy Office Outlook i Outlook Express, ale znacznie ucierpi na tym funkcjonalność konta).

Użytkownicy, którzy już dzisiaj korzystają z programu Windows Live Mail lub przeglądają pocztę Windows Live Hotmail bezpośrednio w przeglądarce internetowej nie muszą podejmować żadnych działań - ich wyłączenie przestarzałego protokołu DAV nie dotyczy.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić