reklama

Odchudzony wyświetlacz E Ink Fina debiutuje w PocketBook CAD Readerze

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator systemów i infrastruktury sieciowej. Pasjonat domatyki i nowoczesnych technologii. Zajmuje się szeroko pojętym wsparciem informatycznym oraz testowaniem sprzętu. W wolnym czasie podziwia i fotografuje dziką naturę.

E Ink Holdings wraz z firmą PocketBook poinformowali o tablecie (elektronicznym czytniku) PocketBook CAD Reader, pierwszym konsumenckim urządzeniu wykorzystującym najnowszy wyświetlacz E Ink Fina. Szklany ekran czytnika, czerpiący z technologii TFT ma być aż o połowę cieńszy, a także o połowę lżejszy od standardowych paneli, co znacząco wpłynie na komfort pracy.

PocketBook CAD Reader to 13,3-calowy tablet dedykowany głównie dla osób pracujących na dokumentach technicznych przygotowanych w programie AutoCAD lub jemu podobnych. Ekran urządzenia przy swojej przekątnej dzięki zastosowaniu E Ink Fina waży około 60 gramów. Oprócz tego sprzęt został wyposażony w dwurdzeniowy procesor pracujący z częstotliwością 1 GHz, 2 GB pamięci operacyjnej, 16 GB pamięci wbudowanej na dane, a także moduły komunikacji bezprzewodowej WiFi i 3G. Parametry muszą wystarczyć do pracy systemu Google Android w wersji 4.0.4, a także preinstalowanych na nim aplikacji CAD. Tablet, bądź jak ktoś woli elektroniczny czytnik, zasilany jest z akumulatora o pojemności aż 8000 mAh.

Dzięki aplikacjom dostępnym w urządzeniu, oprócz oglądania plików CAD będzie je można również edytować i w zmienionej formie wysyłać do innych użytkowników. PocketBook CAD Reader w swojej pamięci będzie w stanie przechować do 200 projektów. Producent informuje również, że tablet będzie wspierał precyzyjne digitezery firmy Wacom.

5 grudnia sprzęt zostanie zaprezentowany na konferencji Autodesk University w Las Vegas. Producent nie podaje jeszcze jego ceny. A my czekamy na kolejne zastosowania cienkiego i lekkiego ekranu E Ink Fina.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama