r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Oddasz Xboksa One, a Microsoft w rozliczeniu sprzeda Ci taniej Xboksa Scorpio

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

W przyszłym roku na rynek trafi Xbox Scorpio, nowa konsola Microsoftu oferująca granie w 4K, VR oraz potężny, 6-teraflopsowy układ graficzny. Znacznie słabszy XOne nie zostanie porzucony, gry będą wydawane na obie konsole. Microsoft będzie jednak chciał zachęcić graczy do przesiadki na Scorpio, a ma w tym pomóc program wymiany konsol.

Nie poznaliśmy jeszcze ceny Scorpio, ale bardzo możliwe, że będzie to najpotężniejsza konsola w historii, a więc powinniśmy spodziewać się, że tania nie będzie. To właśnie Xbox One S, poprawiona wersja pierwszego XOne, ma być tańszą alternatywą, oczywiście wszystko kosztem zauważalnie mniejszej wydajności, braku grania w 4K i wsparcia dla wirtualnej rzeczywistości.

Project Scorpio, mimo iż droższy, brzmi znacznie ciekawej. Warto więc kupować teraz Xboksa One i po potem znów wydawać pieniądze na Scorpio? Microsoft twierdzi, że tak i w tym celu przygotowuje wraz z partnerami program wymiany konsol. Starsze konsole w wybranych punktach będzie można wymienić na Project Scorpio, oczywiście będziemy musieli dopłacić. Dave McCarthy, główny menedżer Xbox Services, jest zdania, że program wymiany sprawi, że przejście między konsolami będzie płynniejsze.

r   e   k   l   a   m   a

Dave McCarthy dodaje, że po przesiadce na Scorpio, gracze nie stracą bazy gier z poprzedniej konsoli. Oba urządzenia będą kompatybilne, każdą grą z XOne odpalimy na wydajniejszej i młodszej siostrze. To ważne informacja, bowiem największą zaletą konsoli są właśnie gry, zwłaszcza te, które zdecydowały o wyborze danego urządzenia.

Xbox One miał naprawdę trudny start, polityka Microsoftu sprawiła, że pierwsza walka należała wyłącznie do PlayStation 4, chociaż w ostatnich rundach Xbox One wyprowadził kilka celnych ciosów. Niebawem rewanż, do walki staną nowe, wydajniejsze konsole. Microsoft raczej wyciągnął wnioski i tym razem, między innymi dzięki programowi wymiany, może mu się udać przeprowadzić wyrównany pojedynek.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.