Odpowiedź Microsoftu na iPoda

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft chce wydać na święta Bożego Narodzenia odtwarzacz multimedialny rywalizujący z iPodem firmy Apple.

Tym, co ma przekonać użytkowników do wyboru produktu Microsoftu będzie obsługa sieci bezprzewodowych, która umożliwi ściąganie muzyki bez potrzeby podłączania urządzenia do komputera. Obiecywany jest też większy wyświetlacz o lepszej jakości obrazu. Użytkownicy będą mogli uczestniczyć w społecznościach podobnych do znanych z Xbox Live, dających możliwość łatwego komunikowania się z innymi osobami o podobnych gustach i zainteresowaniach. Jednak tym co może mieć decydujące znaczenie w konkurowaniu z Apple będzie możliwość ściągania utworów, które wcześniej zostały kupione w Apple iTunes. Będą się one pojawiać automatycznie na koncie użytkownika odtwarzacza firmy z Redmond.

Na rynku odtwarzaczy multimedialnych wartym 4 miliardy dolarów Apple ma 77% udziału. Apple ma też 72% w sprzedaży muzyki online dzięki iTunes podczas gdy Microsoft ze swoim MSN Music ma 3%. Microsoftowi oczywiście marzy się większy kawałek tortu. W tym celu zatrudnił Chrisa Stephensona, który spotyka się firmami fonograficznymi, wytwórniami filmowymi oraz stacjami telewizyjnymi w celu pozyskania licencji. Odwiedził m.in. EMI Group Plc, Universal Music Group NBC, Fox i CBS. Inną osobą odpowiedzialną za odtwarzacz jest Robbie Bach, kierujący grupą produktową konsoli Xbox.

Nie wiadomo jeszcze jak będzie się nazywać odtwarzacz Microsoftu, trudno też znaleźć informacje na temat wyglądu. Serwis Engadget zamieścił tylko niewyraźne zdjęcie, które obiecuje zastąpić lepszym.

© dobreprogramy
s