r   e   k   l   a   m   a
reklama

Odstaw IE6 do lamusa!

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Pod takim hasłem trwa rozpoczęta z inicjatywy użytkowników internetowa kampania zachęcająca do aktualizacji leciwej już przeglądarki Internet Explorer 6 do najnowszej wersji.

Jak podają statystyki, około 25% polskich internautów nadal używa Internet Explorer w wersji 6, którego premiera miała miejsce w 2001 roku. Na stronie www.ie6.pl przeczytać można, dlaczego używanie tej przestarzałej już wersji nie jest dobrym pomysłem. Trudno się z autorami kampanii nie zgodzić - nowsza wersja gwarantuje wyższy poziom zabezpieczeń i szerszy zakres dostępnej funkcjonalności. Jak zauważa strona ie6.pl, użytkownicy IE6 są już dwie generacje do tyłu w związku z wczorajszą premierą Internet Explorer w wersji 8.

Polska kampania nie jest jedyną tego typu na świecie - wiele witryn od dawna zachęca do aktualizacji przeglądarki, bo pomijając korzyści dla samych użytkowników ułatwia to też pracę webmasterów, którzy nie muszą dopasowywać kodu strony do nieaktualnych już wymagań Internet Explorer 6.

Również i my zachęcamy do aktualizacji i przypominamy, że zamiany przeglądarki Internet Explorer 6 na wersję 8 mogą dokonać jedynie użytkownicy systemów Windows XP i Windows Server 2003. Przeglądarkę Internet Explorer 8 dla Windows XP w polskiej wersji językowej można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii