Odświeżona Beta 2 Preview przeglądarki Internet Explorer 7

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft udostępnił publicznie "odświeżoną", przedpremierową wersję testową Beta 2 Preview przeglądarki Internet Explorer 7. Wersja ta przeznaczona jest do powszechnego użytku przez specjalistów IT i developerów, którzy mogą zapoznać się z produktem, a także testować go i zgłosić swoje ewentualne uwagi. W stosunku do IE 7 Beta 2 Preview z 31 stycznia, kompilacja z 20 marca posiada już kompletny layout, a także poprawiony interfejs i zabezpieczenia.

Przypomnijmy jakie ulepszenia czekają nas w IE 7, bo jest ich dość sporo. Zdecydowanie, jedną z najważniejszych jest obsługa kart (tabbed-browsing), które zastępują czasem nawet kilkanaście okien z witrynami. Dzięki dodatkowym funkcjom takim jak Quick Tabs i Tab Groups możliwy jest np. podgląd wszystkich stron w formie miniatur czy grupowanie stron tak, aby w przyszłości otwierać całą grupę jednym kliknięciem. Drugą ważną nowością jest zintegrowany czytnik RSS, który zapewnia przechowywanie i zarządzanie nagłówkami RSS. Nacisk położony został również na bezpieczeństwo - z funkcji tego typu warto przywołać przede wszystkim wbudowany filtr anty-phishingowy, który wyłapuje strony i wiadomości wyglądające na fałszywe. Zadbano również o wygodę i dodano funkcję powiększania danego fragmentu strony bezpośrednio podczas jej przeglądania dzięki odpowiedniemu paskowi narzędzi. Oczywiście oprócz powyżej przytoczonych jest jeszcze sporo innych nowości i udoskonaleń. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie producenta poświęconej przeglądarce Internet Explorer.

Zgodnie z polityką naszego vortalu, nie publikujemy przedpremierowych (i potencjalnie niestabilnych) wersji oprogramowania na swoich łamach, a jedynie wersje finalne (które z założenia powinny być przetestowane i dopracowane). Zainteresowanych pobraniem odświeżonej wersji przeglądarki Internet Explorer 7 Beta 2 Preview zapraszamy zatem na strony producenta. Wymagania systemowe dla tej wersji to oryginalny system Windows XP z zainstalowanym dodatkiem Service Pack 2. Przed instalacją zalecane jest odinstalowanie ewentualnych poprzednich wersji IE7.

© dobreprogramy
s