Odświeżona witryna Microsoft Office Online

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft uruchomił zaktualizowaną i rozbudowaną wersję Microsoft Office Online - witryny przeznaczonej dla użytkowników pakietu biurowego Office.

Witryna Office Online powstała wraz z systemem Microsoft Office 2003, stanowiąc uzupełnienie jego funkcjonalności, Oprócz opisów funkcji poszczególnych aplikacji wchodzących w skład rodziny Microsoft Office System można tu znaleźć bardzo dużo cennych materiałów szkoleniowych, porad i dodatków do pobrania. Wśród plików do pobrania znajdują się m.in. szablony dokumentów (np. kalendarze, wizytówki, schematy organizacyjne itp.), bogata kolekcja clipartów i fotografii, dodatki do poszczególnych aplikacji, poprawki, Service Packi i wiele innych.

Odświeżona witryna zwraca przede wszystkim uwagę nowym wyglądem. Zastosowano dodatkowy pasek menu na podobieństwo ribbona z pakietu Office 2007, którego zawartość zmienia się w zależności od zawartości strony. Microsoft podkreśla, że nawigacja i struktura strony zostały zmienione w oparciu o badania zachowań internautów. Do tej pory elementy witryny były uporządkowane ze względu na rodzaj ich zawartości (pomoc, szkolenia, pokazy itd). Okazało się jednak, że użytkownicy najchętniej rozpoczynają przeglądanie witryny od wybrania konkretnego programu (np. Excel), a następnie poszukują związanych z nim treści. Znalazło to odzwierciedlenie w nowej strukturze strony.

Inne zmiany to rozbudowane informacje o poszczególnych produktach, link do wersji testowej online Office 2007, nowy dział Pomoc, a także nowe szablony. Pytanie tylko dlaczego osobnik na stronie głównej nie ma głowy? ;-)

© dobreprogramy
s