reklama

Odświeżone SimCity 4 Deluxe Edition od dzisiaj w Mac App Store, wkrótce na Steam

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Długo kazano czekać fanom budowania wirtualnych metropolii, by ponownie mogli zabawić się w burmistrza, a jeśli wziąć pod uwagę funkcję sprowadzania katastrof, to nawet i w Boga. Niestety gdy już pojawiło się długo wyczekiwane SimCity 5, okazało się że to bubel jakich mało. Za ponad 150 złotych, bo co poniektórzy tyle zapłacili w przedsprzedaży, otrzymaliśmy grę, w którą najpierw nie dało się w ogóle zagrać. Później na jaw wyszło, że tak naprawdę nowe SimCity jest bardzo ograniczone, pozbawione duszy i potężnych możliwości prawdziwego SimCity. Można powiedzieć, że najnowsza produkcja mocno nadwyrężyła legendę.

Dość jednak tego niesmaku, postanowiono zagryźć go sprawdzonym od lat smakołykiem. W Mac App Store właśnie pojawiło się SimCity 4 Deluxe Edition, znana wszystkim fanom poprzednia wersja SimCity w najbogatszej edycji, zawierająca dodatek Rush Hour. Trzymając się kulinarnych metafor, nie do końca jednak jest to odgrzewany kotlet. Nowe "stare" SimCity zostało bowiem przepisane tak, aby wykorzystać możliwości dzisiejszego sprzętu (w tym przypadku głównie Macbooków). Wersja po remasteringu dostałą więc sporego kopa w wydajności oraz obsługę natywnych rozdzielczości, co na MacBooku z Retiną ma niebagatelne znaczenie. Oprócz tego w trakcie gry możemy włączyć odtwarzanie muzyki bezpośrednio z naszej biblioteki iTunes. Producent zapewnia też, że poprawionych zostało szereg błędów, których mimo wszystko nawet SimCity 4 wcale się nie ustrzegło.

Odświeżone SimCity 4 Deluxe Edition będzie działać w systemach OS X 10.8.5 Mountain Lion i nowszych. Niestety mimo że gra ma już ładnych parę lat, wcale nie kosztuje symbolicznego dolara. Za wersję na Maka trzeba zapłacić 20 dolarów, czyli niemało. Gdyby jednak miało się okazać, że to było ostatnie SimCity zrobione dobrze, z pewnością warto. Na razie gra jest dostępna wyłącznie w Mac App Store, ale za kilka tygodni pojawi się również na platformie Steam. SimCity 4 Deluxe na PC jest już od dłuższego czasu dostępna na platformie Steam i kosztuje 10 euro.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama