reklama

Odświeżony Facebook trafia wreszcie na Windows Phone 7.8

Strona główna Aktualności

O autorze

Programista .NET i innych technologii Microsoft. Prywatnie fanboy wszystkiego, co jest związane z Windows Phone. W wolnej chwili wspomina lepsze czasy, kiedy królowała Amiga. Uwielbia jazdę rowerem i biegi długodystansowe.

Na ten news czekało zapewne wiele osób. Nareszcie udostępniono przepisaną od nowa aplikację Facebook dla systemów Windows Phone 7.8. Ta wersja wprowadza wiele zmian poczynając od interfejsu, a na nowych i udoskonalonych funkcjach kończąc. Omawiana aplikacja jest już dostępna od jakiegoś czasu dla użytkowników Windows Phone 8.

Microsoft, tak jako obiecał, udostępnił przebudowaną aplikację Facebook również dla starszej edycji systemu Windows Phone 7.8. Zmiany są olbrzymie. Sam wygląd przypomina już wersje z Androida czy iOS. Obecnie (co widać na zdjęciu) aplikacja ma trzy ekrany (od lewej): zaawansowane ustawienia konta i programu (więcej opcji), tablicę (większa intuicyjność) i listę znajomych (szybszy dostęp). Zauważyć można także ogólne przyspieszenie samej aplikacji. Oczywiście ze względu na ograniczenia systemu, ekran blokady w Windows Phone 7.8 nie może wyświetlać zdjęć z Facebooka, jak jest to dla systemu w wersji 8.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku udostępnienia zmodernizowanego Facebooka na Windows Phone 8, Microsoft wydał dla starszej wersji na początku wersję beta. Zapewne za jakiś czas, finalny Facebook również doczeka się aktualizacji. Warto wiedzieć, że wersje testowe są w pełni funkcjonalne i nie sprawiają problemów w codziennym użytku. Niedługo powinno zostać dodane wsparcie dla systemów z 256 MB RAM. Wersja beta dla Windows Phone 8, również doczekała się aktualizacji (usprawnienie wydajności).

Warto wypróbować nowego Facebooka w wersji beta dla Windows Phone 7.8 i przetestować odmienioną i usprawnioną odsłonę aplikacji. Cieszy to, że Microsoft nie zapomniał o użytkownikach starszej wersji swojego mobilnego systemu. Trzeba przyznać, że pomimo lat, Windows Phone 7.x trzyma się wyśmienicie i zakup urządzeń z tym systemem nadal jest wart rozważenia.

Najświeższą wersję beta dla obu systemów pobrać można ze Sklepu przez ten link.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama