Odtwarzacz ALLPlayer staje się lżejszy – dostępna nowa wersja Lite

Strona główna Aktualności
image

O autorze

W Sieci pojawił się ALLPLayer 7.7 Lite. To pierwsza wersja, w której priorytetem dla twórców było usprawnienie jej pod kątem optymalizacji. Nowy program nie jest alternatywą dla normalnego wydania, ale regularną, nową wersją. Od teraz odtwarzacz ma być po prostu lekki i bardziej responsywny na co dzień.

Jak informują twórcy, program został gruntownie przebudowany, co w ma poskutkować znacznym przyspieszeniem podczas pracy. Uruchamianie aplikacji może być nawet dziesięciokrotnie szybsze. Osiągnięto to między innymi dzięki wyeliminowaniu z interfejsu zbędnych i obciążających aplikację elementów graficznych.

Zmiany pod kątem szybkości to jednak nie wszystko. Aplikacja powinna sobie także dużo lepiej radzić z obsługą plików. W programie pojawił się nowy mechanizm rozpoznawania nagrań, co przekłada się na szybsze uruchomienie dekodowania przy użyciu dostępnych kodeków. Poprawki dotyczą także wyszukiwarki, która dostępna jest z poziomu głównego ekranu odtwarzania oraz katalogu stacji radiowych, które podzielono zgodnie z lokalizacją.

Usprawnienia dotyczą także funkcji pobierania napisów do filmów dzięki serwisowi Napisy24. Twórcy zwracają uwagę, że przebudowany ALLPlayer poradzi sobie z odtworzeniem każdego pliku, w tym w 4K oraz w najnowszych, popularnych w Sieci formatach. Najnowsza wersja ALLPlayera jest już dostępna do pobrania za pośrednictwem naszego katalogu.

© dobreprogramy