reklama

Odzyskiwanie hasła Google przez SMSa dostępne w Polsce

Strona główna Aktualności

O autorze

Już od dłuższego czasu Google oferował swoim użytkownikom mieszkającym w USA odzyskanie hasła do konta za pomocą wiadomości SMS. Jeszcze kilka dni temu opcja ta była dostępna wyłącznie dla USA. Obecnie mogą z niej korzystać użytkownicy z innych państw - w tym z Polski.

Tego typu funkcjonalność ma szczególną wartość jako ostatnia droga "ratunku" w sytuacji, gdy zapomni się hasła, a jednocześnie utraci dostęp do swojego drugiego, pośredniczącego w odzyskiwaniu go adresu e-mail. Taki szybki i pewny sposób autoryzowania operacji związanych z bezpieczeństwem konta od dawna stosowany jest przez bankowość internetową. Osoby i firmy prowadzące intensywną działalność w sieci, które często korzystają z dobrodziejstw technologicznych podczepionych pod konto Google (np. Adsense, Adwords, Gmail, Blogger, Feedburner, Youtube itp.) na pewno docenią kolejne ułatwienie i jednocześnie zwiększenie poziomu bezpieczeństwa swoich danych.

Aby móc odzyskiwać hasło za pomocą SMSa należy w opcjach konta wybrać "Zmień opcje odzyskiwania hasła", a następnie wprowadzić numer telefonu komórkowego poprzedzając go numerem kierunkowym państwa, w przypadku Polski +48.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama