Of Light & Shadow

Strona główna Windows Gry Platformowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Of Light & Shadow to interesująca gra platformowa 2.5D z mocnym akcentem zręcznościowym, ale również i logicznym.

Gra na każdym poziomie przedstawia dwa obszary, światła i cienia. Do poruszania się po nich stworzono specjalnie dwóch różnych bohaterów, którymi są Pan Światło i Doktor Cień.

Występują oni jednak w jednej grywalnej postaci, której poczynaniami przyjdzie nam pokierować. W zależności od sytuacji i miejsca, w którym się znajdujemy sami decydujemy o doborze odpowiedniego charakteru. Możemy go również dowolnie zmieniać w trakcie trwania rozgrywki, ale najważniejsze, by był on adekwatny do panujących warunków.

Pan Światło może funkcjonować tylko i wyłącznie w strumieniach światła padającego nań z góry. Tylko w silnie nasłonecznionym środowisku możemy w pełni wykorzystać jego główne atrybuty czyli szybkość poruszania się i odbicie. Pan Cień jest ociężały i powolny, ale za to dzięki skonstruowanej maszynerii, przy pomocy której się porusza, doskonale radzi sobie z różnego rodzaju stromiznami. Niestety nie toleruje on wszelkich iluminacji i blasków. Naszym zadaniem jest stałe przełączanie się między postaciami i podejmowanie właściwych decyzji, z których ich cech i właściwości najlepiej w danym momencie skorzystać.

Of Light & Shadow to bez wątpienia nieprzeciętna i wciągająca produkcja, która będzie wymagała od gracza niebywałej sprawności, opanowania i błyskotliwości. Dotarcie do końca wędrówki z pewnością zostanie okupione wieloma próbami, powtórkami i dużym poświeceniem.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #6 15.07.2012 18:36

Gra zdecydowanie za trudna aż się grać nie chce.

  #5 25.06.2012 08:49

Gra nawet fajna i pomysłowa, ale jak przejść drugi level z żabą w aureoli? Przesuwam gruszkę i widzę jakiś świecący grzybek, z którym nie da się nic zrobić. Dalej jest lawa, która spala pana cienia i półka skalna, na którą nie da się wskoczyć - any help?

tymoon   2 #4 23.06.2012 20:01

Gra zdecydowania gorsza, niż wygląda. Wyrzuciłem po pięciu minutach.

Pipes   7 #3 23.06.2012 11:13

Zaraz sprawdzę, bo ewidentnie pachnie Stevensonem :P

Pipes   7 #2 23.06.2012 11:12

Zaraz sprawdzę, bo ewidentnie pachnie Stevensonem :P

dreaper   4 #1 23.06.2012 00:25

Gra mi się wywala na trzeciej planszy z resztą jest strasznie niedopracowana jak na wersję "stabilną".