Oferta Xbox Originals ruszy w czerwcu, znane gry z Xboksów zamienią się w seriale

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft od pierwszych prezentacji Xboksa One zapowiadał, że nastawiać się ma zamiar nie tylko na dynamiczną rozrywkę z padem w dłoni, lecz również spokojne oglądanie filmów i seriali. Chociaż w Polsce konsola zadebiutuje dopiero we wrześniu, warto wiedzieć, że na świecie już w czerwcu ruszy oferta Xbox Originals, czyli produkcje przygotowywane przy aktywnym udziale Redmond. Do zapowiadanych od dawna projektów Stevena Spielberga i Ridleya Scotta na bazie Halo dojdzie wiele innych, w tym takie na kanwie różnych popularnych gier. Nie zabraknie jednak dokumentów i komedii.

O opowiadającym historię pewnego legendarnego wysypiska śmieci Atari: Game Over, stanowiącego pilot sześcioczęściowej serii Signal to Noise, ostatnio wspominaliśmy, a teraz warto też przyjrzeć się pozostałym ujawnionym propozycjom. Fani piłki nożnej dostaną w sumie 9 odcinków serii Every Street United, w której Thierry Henry z Edgarem Davidsem podróżować będą po świecie w poszukiwaniu młodych gwiazd tego sportu. W finale programu widzowie będą świadkami meczu 4 na 4 z ich udziałem. Miłośnicy dobrej muzyki oraz imprez masowych zobaczą transmisję z 13 dorocznego festiwalu Bonnaroo w Tennessee, w sumie przeszło przeszło 150 występów na przestrzeni 4 dni.

Serial Humans, adaptacja szwedzkiej marki, wbrew nazwie opowiadać ma o humanoidalnych robotach, które w alternatywnej wizji naszej rzeczywistości już usługują swoim ludzkim panom. To jednak dopiero w 2015 roku. W dalszej kolejności fani Xboksów obejrzą serial czerpiący inspirację z papierowego systemu RPG Deadlands, zabierający nas na Dziwny Dziki Zachód (z magią, zombiakami rewolwerowcami i innymi potworami szalejącymi po przykurzonych mieścinach), komediowe Extraordinary Believers robione w technice poklatkowej przez twórców serii Robot Chicken oraz emocjonujące Fearless z Paulem de Gelderem, australijskim wojskowym twardzielem, pokazującym osoby, które ryzykują swoje życie dla innych. Takie trochę reality show.

W planach są jeszcze serial Gun Machine, thriller detektywistyczny oparty na twórczości Warrena Ellisa, cotygodniowy program komediowy, za który odpowiadać będzie między innymi Sarah Silverman, wprowadzająca na scenę różnorakie gwiazdy, plus seria Winterworld robiona na bazie komiksu wydawnictwa IDW pod tym samym tytułem. Na tym Microsoft jednak dopiero zaczyna, a nie kończy, nęcąc nas także wizją projektów czerpiących garściami z popularnych gier, takich jak Gears of War, Fable, Forza Motorsport czy niezapomniane Age of Empires. Ceny na Xbox Originals nie ujawniono.

© dobreprogramy
s