Office 14 nazwany Office 2010

Strona główna Aktualności

O autorze

Kolejna wersja pakietu biurowego i systemu aplikacji serwerowych Office kodowo oznaczona liczbą 14 zyskała już swoją oficjalną nazwę: Office 2010.

Właśnie tak nazwany zostanie nowy Office, gdy po premierze oczekiwanej w pierwszym kwartale 2010 roku trafi do sprzedaży. Do tej pory następca Office 2007 znany był jedynie pod nazwą kodową, która tradycyjnie w przypadku pakietów Office jest po prostu kolejnym numerem wersji. Niektórzy mogą jednak zastanawiać się, dlaczego w numeracji pominięto liczbę 13 (Office 2007 to przecież Office 12) - o odpowiedź na to pytanie trzeba już jednak poprosić przesądnych Amerykanów, którzy nie tylko w wersjonowaniu często pomijają tę najwyraźniej kontrowersyjną liczbę.

Aktualnie Office 2010 znajduje się w fazie beta z bardzo wąskim gronem testerów. Wkrótce czeka nas jednak publiczny program beta, podobnie jak w przypadku Office 2007. Przy okazji Microsoft zapowiedział także, że nowa wersja serwera komunikacyjnego Exchange 14 analogicznie do Office'a nazwana zostanie Exchange 2010.

© dobreprogramy

Komentarze