reklama

Office 14 zadebiutuje w 2009 roku

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Nie jest tajemnicą fakt, że Microsoft kończąc prace nad jednym produktem od razu rozpoczyna projektowanie kolejnej jego wersji. Wynika to głównie z potrzeby nieustannego rozwoju oprogramowania i technologii, a jednej wersji produktu nie można przecież udoskonalać w nieskończoność. Nie inaczej jest z pakietem Office, który zresztą już dawno przestał być "pakietem biurowym", a przerodził się bardziej w kompletną platformę do sieciowej pracy grupowej i zarządzania informacją w najszerszym tych słów znaczeniu.

Następna wersja Office System kodowo została nazwana Office 14. Office 2007 był natomiast oznaczany liczbą 12. Jak wiadomo jednak, Amerykanie są bardzo przesądni, zwłaszcza w kwestii "pechowej trzynastki" - dlatego ten numer pominięto. Wydanie pierwszej bety planowane jest na pierwszą połowę 2008 roku, czyli za około 12 miesięcy. Wersja finalna zadebiutuje na rynku w pierwszej połowie 2009 roku, w przedziale 26-32 miesięcy po premierze Office 2007. Taki przynajmniej jest aktualny plan Microsoft.

Korporacja zapowiada, że zainwestuje rekordową ilość gotówki w badania nad technologiami nowego Office i jego projekt. Microsoft mówi o, bagatela, blisko miliardzie dolarów rocznie. Najważniejsze dziedziny, na których mają skupić się projektanci to zarządzanie zawartością, komunikacja i współpraca, procesy biznesowe oraz Business Intelligence.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama