reklama

Office 2007 dla Użytkowników Domowych już w sprzedaży

Strona główna Aktualności

O autorze

U jednego z dystrybutorów pojawiły się już paczki z Office 2007 dla Użytkowników Domowych w polskiej wersji językowej. Cena detaliczna tej edycji powinna kształtować się w okolicach 445 zł brutto.

Przypomnijmy, że Office 2007 dla Użytkowników Domowych (Home & Student) to pierwsza w historii tego pakietu edycja przygotowana specjalnie pod kątem klientów indywidualnych, dużo tańsza niż porównywalne zawartością edycje do zastosowań komercyjnych, a do tego z licencją na 3 stanowiska. Przy wcześniejszych edycjach Microsoft Office, klienci indywidualni musieli ponosić takie same koszty jak firmy, które wykorzystywały oprogramowanie w celach komercyjnych. Taka polityka była przedmiotem narastającej krytyki ze strony klientów. Z drugiej strony cały czas wzrastała popularność alternatywnych pakietów biurowych z rodziny OpenOffice. To spowodowało, że Microsoft przy edycji 2003 pakietu Office zdecydował się na wprowadzenie specjalnej, dużo tańszej edycji dla Nauczycieli, Studentów i Uczniów, jednak nie była ona dostępna dla każdego użytkownika domowego. Teraz to się zmieniło.

Zawartość Office 2007 dla Użytkowników Domowych pokrywa się w dużej mierze z edycją Standard. W pakiecie znajdziemy najważniejsze narzędzia biurowe Microsoftu - edytor tekstów Word 2007, arkusz kalkulacyjny Excel 2007, program do tworzenia prezentacji PowerPoint 2007, a także pomocniczą aplikację do przechowywania notatek OneNote 2007. W stosunku do Office Standard 2007 nie ma za to programu klienta poczty z teminarzem Outlook 2007 jednak ze względu na rozbudowaną, a niepotrzebną zazwyczaj w domu funkcjonalność, nie był on nigdy popularny wśród klientów indywidualnych.

Według naszych obliczeń, średnia cena detaliczna tej edycji pakietu w wersji polskojęzycznej powinna kształtować się na poziomie około 445 zł brutto czyli dużo mniej od wcześniejszych szacunków (poprzednio mówiło się o okolicach 550 zł brutto). Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, polski oddział Microsoft przekonał centralę korporacji do obniżenia ceny na naszym rynku - ten sam pakiet w wersji anglojęzycznej będzie kosztować u nas około 580 zł brutto. Dla porównania koszt pudełkowej wersji Office Standard 2007 PL to około 1700 - 1800 zł brutto czyli 4 razy więcej niż edycja dla Użytkowników Domowych.

Korporacja wiąże z tym produktem wielkie nadzieje. Czy jednak Office 2007 dla Użytkowników Domowych znacząco ograniczy popularyzację OpenOffice'a? Przekonamy się w przyszłości.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama