reklama

Office 2010 z Internetu i bez instalacji

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft zaprosił wybranych testerów do wypróbowania nowego sposobu dostarczania pakietu Office 2010, który ma być alternatywną formą dystrybucji oprogramowania.

Osoby zaproszone do udziału otrzymały testowe wersje najważniejszych aplikacji pakietu - Worda, Excela, PowerPointa, Outlooka i OneNote'a poprzez nowy mechanizm, nazwany przez twórców "Click-To-Run". Jak wyjaśnia przedstawiciel firmy Microsoft, Click-to-Run jest nowym sposobem na dostarczanie oprogramowania do klientów przez Internet i będzie używany m. in. podczas dystrybucji testowych, ewaluacyjnych wersji Microsoft Office. Zastosowanie nowej technologii powinno znacząco skrócić czas potrzebny na pobranie nowej wersji pakietu Office.

Technicznie rzecz ujmując Click-to-Run to technologia zbudowana na fundamentach usługi wirtualizacji aplikacji Microsoft App-V - oprogramowanie jest opakowywane w pakiety instalacyjne, które są przesyłane do użytkownika "strumieniowo" i w ten sposób nie wymaga się jego tradydycyjnej instalacji na docelowym komputerze. Mimo wszystko raz przesłane oprogramowanie nie musi być transmitowane ponownie podczas kolejnego użycia.

Według obecnych planów, jedynie dwie edycje oprogramowania mają być dostępne w ten sposób: Office Home and Student 2010 oraz Office Home and Business 2010. Można z tego wywnioskować, że nowy sposób dostarczania oprogramowania jest kierowany głównie do użytkowników domowych i małych firm.

Testy nowej wersji Office trwają od połowy lipca. Pakiet ma być dostępny w pięciu edycjach i zagości na półkach sklepowych na przełomie maja i czerwca przyszłego roku. Wszystkich zainteresowanych nową wersją produktu zapraszamy do obejrzenia demonstracji przedstawiającej nowości w nowej wersji pakietu biurowego opublikowanej w naszym vortalu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić