Office 365 Personal, czyli tańszy abonament dla tych, co nie mają rodzin

Strona główna Aktualności

O autorze

Wydanie Microsoft Office w wersji na iPada to jedna z najbardziej przełomowych wieści w historii Microsoftu – po raz pierwszy Redmond wydało swoje najważniejsze oprogramowanie na dominującą platformę konkurenta. Korzystanie z Office na iPada wiązało się jednak dotąd z koniecznością regularnego opłacania względnie drogiego abonamentu za chmurę Office 365. Nadchodzi jednak zmiana polityki cenowej, dostęp do Office 365 można już mieć za naprawdę niewielkie pieniądze.

Zapewne w odpowiedzi na narzekania tych wszystkich, którzy uważali, że wersja Office 365 dla użytkowników domowych jest za droga, a oferowana przez nią pula licencji zbędna (opłacanie abonamentu w tej wersji pozwala na zainstalowanie Office na pięciu komputerach i pięciu tabletach współdomowników), Microsoft przedstawił nowy plan abonamentowy dla swojej chmury, Office dla ludzi, którzy nie mają rodzin.

Office dla Ciebie, czyli Office 365 Personal, pozwala na zainstalowanie pełnej wersji Office na jednym komputerze i jednym tablecie, a do tego korzystanie z pakietu na smartfonie. Do tego dochodzi dodatkowe 20 GB wirtualnego dysku w chmurze i 60 minut miesięcznie na połączenia telefoniczne w Skype. Cena to 30 zł miesięcznie lub 300 zł rocznie.

Nie jest to jakaś olbrzymia obniżka cen, w porównaniu do wersji Office 365 Home (43 zł miesięcznie lub 430 zł rocznie), ale wydaje się, że Microsoft wyczuł tu kwestię psychologicznej granicy – miesięczny abonament na wersję Personal to równowartość ceny biletu do kina na film „3D”. Osoby, które nie potrzebują licencji na dodatkowe komputery, nie czują dyskomfortu związanego z płaceniem za coś, z czego i tak nie skorzystają. Dodatkowe atrakcje oferty, w szczególności pojemny dysk w chmurze, sprawiają, że znika powód, by płacić dostawcom innych usług. Czy bowiem mając Office 365 za 30 zł miesięcznie warto jeszcze kupować abonament na 100 GB w Dropboksie za 10 dolarów miesięcznie?

Warto podkreślić, że w promocji można zresztą wykupić roczny abonament na Office 365 Personal jeszcze taniej. W wielu sklepach internetowych, a także w Media Markcie i Saturnie pojawiła się możliwość nabycia go za niespełna 200 zł.

Decyzja o wprowadzeniu nowego planu cenowego wygląda na osobistą inicjatywę Satyi Nadelli, kolejny krok po wprowadzeniu Office Online do sklepu Chrome Web Store. Nowy szef Microsoftu wydaje się świetnie rozumieć, że ta dekada jest inna niż poprzednie – i Redmond musi ze swoimi produktami zaistnieć wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, a nie tylko izolować się w światku Windows.

© dobreprogramy

Komentarze