Office 14 Alpha niedługo w rękach pierwszych testerów

Strona główna Aktualności

O autorze

Nie dalej jak wczoraj pisaliśmy, że w temacie testów Office 14 od pewnego już czasu niewiele jest nowych informacji. Okazało się, że nie trzeba było długo czekać - właśnie dostarczono zaproszenia dla wybranych zewnętrznych użytkowników do testów wersji alpha serwerowych produktów Office 14.

Zaproszeni testerzy mają lada moment otrzymać dostęp do wersji alpha Office SharePoint Server 14, co ważne, razem z obiecywanymi webowymi aplikacjami pakietu. Dostarczony zostanie również nowy Windows SharePoint Services, Search Server i Project Server. Nowością wśród produktów serwerowych w tym wydaniu będzie Geneva, nowe oprogramowanie do zarządzania tożsamościami, które również ujrzą wybrani testerzy - będzie ono nawet wymagane do funkcjonowania pozostałych składników.

Co równie interesujące, w wersji 14 prawdopodobnie pojawi się nowa edycja funkcjonalna (SKU) pakietu nazwana Office for Sales. Według doniesień testerów będzie to nowy, kompleksowy produkt typu CRM (zarządzanie relacjami z klientami) bazujący na SharePoincie, dobrze zintegrowany z Outlookiem. Niestety Microsoft w tej chwili nie udziela jeszcze oficjalnego komentarza na temat tej nowej edycji Office.

Office 14 pozostaje w fazie pre-beta - Microsoft nie zbiera od testerów tradycyjnych zgłoszeń o problemach. Firma obiecała, że prawdziwy program testów wraz z pierwszą oficjalną wersją beta pojawi się jeszcze w tym roku. Bardziej szczegółowy harmonogram prac i oczekiwana data premiery mają być podane w ciągu dwóch miesięcy.

© dobreprogramy