r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Office Lens 1.0.2810.0

Strona główna Windows Phone Biuro

Office Lens to narzędzie stworzone przez Microsoft, którego zadaniem jest ułatwienie skanowania dokumentów i informacji za pomocą aparatu w telefonie.

Office Lens posiada cztery tryby działania: zdjęcie, dokumenty, wizytówki oraz tablica. W zależności od wyboru inaczej podejdzie do przetwarzania informacji. Najciekawiej prezentuje się ostatni z nich. Aplikacja bardzo dobrze radzi sobie nawet ze zdjęcia robionymi pod ostrym kątem, bez problemu wyodrębnia z nich tablicę i zawarte na niej informacje.

Zdjęcie materiału możemy domyślnie zapisać w czterech usługach Microsoftu. Wybierając OneNote kopia zeskanowanego dokumentu trafi jako notatka do domyślnie wybranego notesu. W przypadku OneDrive otrzymamy plik .jpg zapisany w chmurze Microsoftu. Najciekawiej prezentuje się jednak opcja wysłania danych do Worda oraz PowerPointa. Takie dane nie będą zwykłym zdjęciem wklejonym w dokument, Office Lens wyodrębni z niego tekst i inne elementy co pozwoli w przypadku Worda od razu przejść do edycji treści.

Pomimo sporej ilości oferowanych narzędzi Office Lens jest aplikacją darmową. Jednak aby w pełni docenić i wykorzystać jej możliwości, należy skorzystać z pozostałych usług Microsoftu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Z czym na wykład? Przegląd programów do notowania dla studentów (2016)

52
23.09.2016  •  Anna Rymsza

Choć nie zapewni to sukcesu, zaczynając kolejny rok akademicki warto obiecać sobie sumienne notowanie na wykładach i utrzymywanie porządku w materiałach. Rok akademicki lada chwila się rozpędzi, więc warto już zapewnić sobie odpowiednie narzędzia do organizacji pracy. Narzędzi dla studentów nie brakuje, a poniżej przedstawiam kilka ciekawych aplikacji, które warto przetestować na wykładach i zajęciach. OneNote Jeśli ktoś jednak woli rozwiązania dobrze znane, a przy tym sprawdzone i cenione także w naszej redakcji, warto sięgnąć po OneNote dla Windowsa, macOS, Androida lub iOS. Aplikacje…

Skanuj dokumenty z Office Lens dla Androida

20
28.05.2015  •  Paweł Piskurewicz

Office Lens to aplikacja Microsoftu, dzięki której możemy w łatwy i wygodny sposób skanować różnego rodzaju dokumenty. Do tej pory była dostępna dla posiadaczy telefonów z systemem Windows Phone i iOS. W przypadku Androida należało wcześniej zapisać się do specjalnych testów wersji beta. Testy dobiegły właśnie końca i aplikacja trafiła do Google Play. Wykonane za pomocą Office Lens skany możemy przetworzyć na sześć różnych sposobów. Pięć z nich wymaga posiadania konta Microsoftu. Jedynie zapisanie materiału jako zdjęcie w pamięci telefonu nie wymaga logowania. Pozostałe metody to wpis w…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
msnet   23 #1 08.12.2014 17:19

Bardzo przydatne narzędzie.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.