Office Lens 1.0.2810.0

Strona główna Windows Phone Biuro
Pobierz program
lub zeskanuj:

Office Lens to narzędzie stworzone przez Microsoft, którego zadaniem jest ułatwienie skanowania dokumentów i informacji za pomocą aparatu w telefonie.

Office Lens posiada cztery tryby działania: zdjęcie, dokumenty, wizytówki oraz tablica. W zależności od wyboru inaczej podejdzie do przetwarzania informacji. Najciekawiej prezentuje się ostatni z nich. Aplikacja bardzo dobrze radzi sobie nawet ze zdjęcia robionymi pod ostrym kątem, bez problemu wyodrębnia z nich tablicę i zawarte na niej informacje.

Zdjęcie materiału możemy domyślnie zapisać w czterech usługach Microsoftu. Wybierając OneNote kopia zeskanowanego dokumentu trafi jako notatka do domyślnie wybranego notesu. W przypadku OneDrive otrzymamy plik .jpg zapisany w chmurze Microsoftu. Najciekawiej prezentuje się jednak opcja wysłania danych do Worda oraz PowerPointa. Takie dane nie będą zwykłym zdjęciem wklejonym w dokument, Office Lens wyodrębni z niego tekst i inne elementy co pozwoli w przypadku Worda od razu przejść do edycji treści.

Pomimo sporej ilości oferowanych narzędzi Office Lens jest aplikacją darmową. Jednak aby w pełni docenić i wykorzystać jej możliwości, należy skorzystać z pozostałych usług Microsoftu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!