Office Lens 2.9.18011101

Strona główna iOS Biuro i firma Skanowanie i OCR
Pobierz program
lub zeskanuj:

Office Lens to aplikacja, która ma nam ułatwić skanowanie za pomocą aparatu dokumentów, tablic i innego rodzaju danych. Dzięki odpowiednim trybom zawarte w nich informacje są oddzielane od reszty elementów i podawane w bardziej czytelny sposób.

Office Lens posiada cztery tryby działania: wizytówka,zdjęcie, dokumenty oraz tablica. W zależności od wyboru inaczej podejdzie do przetwarzania informacji. Najciekawiej prezentuje się ostatni z nich. Aplikacja bardzo dobrze radzi sobie nawet ze zdjęcia robionymi pod ostrym kątem, bez problemu wyodrębnia z nich tablicę i zawarte na niej informacje. Natomiast wizytówka nieznacznie rozczarowuje. Nie dodaje kontaktów do naszej książki, a jedynie specjalnie stworzonej sekcji w OneNote.

Zdjęcie materiału możemy domyślnie zapisać w czterech usługach Microsoftu. Wybierając OneNote kopia zeskanowanego dokumentu trafi jako notatka do domyślnie wybranego notesu. W przypadku OneDrive otrzymamy plik .jpg zapisany w chmurze Microsoftu. Najciekawiej prezentuje się jednak opcja wysłania danych do Worda oraz PowerPointa. Takie dane nie będą zwykłym zdjęciem wklejonym w dokument, Office Lens wyodrębni z niego tekst i inne elementy co pozwoli w przypadku Worda od razu przejść do edycji treści.

Aplikacja wspiera również biznesowe konta Office 365 udostępniając dla nich dodatkowe opcje. Pomimo sporej ilości oferowanych narzędzi Office Lens jest aplikacją darmową. Jednak aby w pełni docenić i wykorzystać jej możliwości, należy skorzystać z pozostałych usług Microsoftu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Z czym na wykład? Przegląd programów do notowania dla studentów (2016)

52
23.09.2016  •  Anna Rymsza

Choć nie zapewni to sukcesu, zaczynając kolejny rok akademicki warto obiecać sobie sumienne notowanie na wykładach i utrzymywanie porządku w materiałach. Rok akademicki lada chwila się rozpędzi, więc warto już zapewnić sobie odpowiednie narzędzia do organizacji pracy. Narzędzi dla studentów nie brakuje, a poniżej przedstawiam kilka ciekawych aplikacji, które warto przetestować na wykładach i zajęciach. OneNote Jeśli ktoś jednak woli rozwiązania dobrze znane, a przy tym sprawdzone i cenione także w naszej redakcji, warto sięgnąć po OneNote dla Windowsa, macOS, Androida lub iOS. Aplikacje…

Skanuj dokumenty z Office Lens dla Androida

20
28.05.2015  •  Paweł Piskurewicz

Office Lens to aplikacja Microsoftu, dzięki której możemy w łatwy i wygodny sposób skanować różnego rodzaju dokumenty. Do tej pory była dostępna dla posiadaczy telefonów z systemem Windows Phone i iOS. W przypadku Androida należało wcześniej zapisać się do specjalnych testów wersji beta. Testy dobiegły właśnie końca i aplikacja trafiła do Google Play. Wykonane za pomocą Office Lens skany możemy przetworzyć na sześć różnych sposobów. Pięć z nich wymaga posiadania konta Microsoftu. Jedynie zapisanie materiału jako zdjęcie w pamięci telefonu nie wymaga logowania. Pozostałe metody to wpis w…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję