reklama

Office Live - 300 tysięcy użytkowników

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Hostowana usługa Office Live przebiła niedawno poziom 300 tysięcy użytkowników. Office Live, o czym kilka razy już pisaliśmy to oferta dla małych i średnich przedsiębiorstw (niestety nie dotyczy na razie polskiego rynku, ale w kilku krajach w Europie trwają już programy beta), dzięki której firmy te mogą za darmo uzyskać własną domenę i miejsce na serwerze pod witrynę internetową oraz skrzynki e-mail. Microsoft pomaga również przygotować same strony, które można zaprojektować w aplikacji SharePoint Designer. Istnieje także pakiet płatny Office Live, który charakteryzuje się m.in. większa przestrzenią dyskową.

Microsoft prawie równocześnie z przekroczeniem liczby 300 tysięcy użytkowników zmodernizował też nieco usługi Office Live. Przede wszystkim umożliwiono firmom z istniejącymi domenami pozostanie przy swoim poprzednim rejestratorze. Wcześniej należało obowiązkowo zmienić delegację domeny na Melbourne IT, z którym Microsoft podpisał umowę specjalnie na tę okazję. Zawiązano również współpracę z BestBuy, który będzie zajmował się teraz sprzedażą płatnych wersji Office Live.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama