Office Live zadebiutuje w USA już 15 listopada

Strona główna Aktualności

O autorze

Dokładnie rok temu pisaliśmy o planach nowej inicjatywy Microsoft skierowanej do małych przedsiębiorstw, dla których zaistnienie w Internecie to w dzisiejszych czasach konieczność, ale równocześnie przedsięwzięcie kosztowne i źródło wielu problemów natury technicznej. Rozwiązaniem ma być Office Live - pakiet bezpłatnych usług zawierający domenę, hosting witryny internetowej firmy oraz skrzynek pocztowych dla pracowników. Teraz amerykański program beta dobiegł końca, za to rozpoczynane są testy w trzech krajach europejskich - we Francji, Niemczech oraz Wielkiej Brytanii, a także w Japonii.

Microsoft poinformował, że w Stanach Zjednoczonych usługi Office Live zadebiutują w finalnej postaci już 15 listopada. Co więcej, dodatkowo usługi obejmą możliwość taniego wykupu reklamy w postaci linków sponsorowanych wyświetlanych obok wyników wyszukiwania w Live Search po zadaniu konkretnych słów kluczowych. Ujawniono też szczegóły głównych usług - skrzynek pocztowych będzie 25, dołożony zostanie także współdzielony kalendarz. Wszystko to w wersji on-line, bez kosztownej dla małych przedsiębiorstw infrastruktury.

Obok darmowej edycji będą również dwie płatne - za 19,95 USD i 39,95 USD. Wersje te będą się charakteryzowały większą przestrzenią dyskową na strony oraz większą ilością skrzynek pocztowych. Pozostaje tylko pytanie, kiedy usługa Office Live pojawi się i na naszym rynku?

© dobreprogramy
s