Office Tab Office Tab 13.10

Strona główna Windows Dodatki Rozszerzenia programów
Pobierz prog​ram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Office Tab to rozszerzenie dla pakietu biurowego Microsoft Office, które dodaje do poszczególnych jego aplikacji mechanizm kart, identyczny jak ten stosowany w przeglądarkach internetowych.

Rozszerzenie to pozwala użytkownikowi na wygodną pracę z wieloma dokumentami, arkuszami kalkulacyjnymi czy prezentacjami multimedialnymi w jednym oknie aplikacji. Dodawany przez Office Tab pasek z kartami jest w pełni konfigurowalny. Z poziomu ustawień możemy łatwo dostosować jego pozycję, wywoływane za pośrednictwem myszki komendy, skróty klawiszowe, a także styl i kolorystykę. Konfiguracje mogą być inne dla każdej obsługiwanej aplikacji.

Co więcej, Office Tab pozwala na tworzenie listy ulubionych plików, łatwą i sprawną zmianę ich nazw, a także zapisywanie wybranych dokumentów itp. Rozszerzenie obsługuje pakiet Microsoft Office w wersjach 2003, 2007 oraz 2010, a jego wersja bezpłatna pozwala na dodanie mechanizmu kart do edytora tekstu Word, arkusza kalkulacyjnego Excel i oprogramowania do tworzenia prezentacji PowerPoint. Wersja komercyjna (Enterprise) wspiera ponadto aplikacje Publisher, Access, Project oraz Visio.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Działa bezawaryjnie, prostota konfiguracji, subtelne wkomponowanie zakładek w poszczególne programy, (póki co) stabilne oprogramowanie.
Cena licencji nieadekwatna do zastosowania.
ocena użytkownika
27.12.2012 23:00 • Recenzja do wersji 9.20

Jestem sceptycznie nastawiony do oprogramowania mającego polepszyć działanie czegoś co i tak juz jest dobrze wykonane. MS Office sam w sobie jest dobrym oprogramowaniem, jednak brakuje mu kilku dodatków. Office Tab jest idealnym tworem. Daje swobodę działania. Teraz nie musimy przeskakiwać z okna na okno w celu podejrzenia/skopiowania/wklejenia tekstu. Teraz mamy wszystko w jednym oknie co zapewnia wygodną i efektywną pracę na kilku dokumentach bez konieczności używania skrótu Alt+Tab. Co do zapisywania nie stwierdziłem jeszcze żadnych problemów. Stabilność jak na razie bardzo dobra.

Jedynym minusem Office Tab jest cena.
Office Tab for Word + Excel + PowerPoint to wydatek promocyjne 25$ (zamiast 45$), zaś za Office Tab Enterprise for Word + Excel + PowerPoint + Publisher + Access + Project + Visio trzeba wyłożyć 35 $ (zamiast 121$).

Oczywiście program drogi jak na polskie warunki ale mimo wszystko dla kogoś kto codziennie korzysta z Worda, Excela czy PowerPointa Office Tab będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.