r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Office for Mac odczyta Open XML w marcu

Strona główna Aktualności

Głośno zrobiło się ostatnio w sprawie pakietu Office dla komputerów Mac i odczytu przez nich nowego formatu Office Open XML zawartego w pecetowej wersji Office 2007. Użytkownicy chcieli wiedzieć, kiedy mogą spodziewać się wydania pluginów umożliwiających dostęp do dokumentów zapisanych w nowym formacie z poziomu starszych wersji Office for Mac. Taki plugin jeszcze w trakcie programu beta został udostępniony dla Office 2000/XP/2003 (o jego finalnej wersji pisaliśmy). Wreszcie Microsoft postanowił podzielić się publicznie swoimi planami co do wspominanych konwerterów.

Na oficjalnym blogu Mac Mojo prowadzonym przez członków zespołu Mac Business Unit w Microsoft poinformowano, że konwertery dla Mac pojawią się w marcu lub najpóźniej w kwietniu. Będą one oczywiście bezpłatne, podobnie jak w przypadku wersji na komputery PC. Niestety oznacza to, że jeszcze przez cztery miesiące użytkownicy Office for Mac nie będą mogli otwierać dokumentów zapisanych w nowych formatach Office 2007.

Co do planów wydania nowej wersji Office for Mac nic się nie zmieniło. Premiera zapowiadana jest w okolicach lipca 2007 roku, jak zwykle kilka miesięcy po premierze wersji pecetowej (szerzej pisaliśmy o tym jeszcze we wrześniu).

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.