r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Office podpowiada po nowemu

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Nowa wersja pakietu biurowego Microsoft Office 12 będzie miała zupełnie odświeżony interfejs użytkownika, co wiadomo już od dawna. Teraz dodatkowo doszła jednak nowa informacja - spore zmiany czekają nas także w zakresie pozornie mało istotnych podpowiadających dymków dla poleceń na pasku narzędzi.

Wygląda na to, że Microsoft stara się dopracować w nowej wersji nawet takie szczegóły. Dotychczas podpowiedź zawierała jedynie nazwę polecenia. Teraz oprócz tego na dymku będzie można poznać skrót klawiaturowy oraz krótki opis. To jednak nie wszystko - dodatkowo Microsoft zamieści w podpowiedzi przykładowe zastosowanie funkcji. Jak wygląda to w praktyce prezentuje serwis BetaNews - można tam zobaczyć screena.

Super Tooltips, bo tak nazywa się unowocześniony system podpowiedzi, będzie zintegrowany z pomocą Office. W każdej chwili użytkownik będzie mógł wcisnąć klawisz F1 i uzyskać więcej informacji o danej funkcji. Dodatkową zaletą nowych dymków będzie inteligentne dobieranie zawartości - przykładowo gdy dane polecenie będzie niedostępne, użytkownik znajdzie w podpowiedzi stosowne wyjaśnienie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.