r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Office podpowiada po nowemu

Strona główna Aktualności

Nowa wersja pakietu biurowego Microsoft Office 12 będzie miała zupełnie odświeżony interfejs użytkownika, co wiadomo już od dawna. Teraz dodatkowo doszła jednak nowa informacja - spore zmiany czekają nas także w zakresie pozornie mało istotnych podpowiadających dymków dla poleceń na pasku narzędzi.

Wygląda na to, że Microsoft stara się dopracować w nowej wersji nawet takie szczegóły. Dotychczas podpowiedź zawierała jedynie nazwę polecenia. Teraz oprócz tego na dymku będzie można poznać skrót klawiaturowy oraz krótki opis. To jednak nie wszystko - dodatkowo Microsoft zamieści w podpowiedzi przykładowe zastosowanie funkcji. Jak wygląda to w praktyce prezentuje serwis BetaNews - można tam zobaczyć screena.

Super Tooltips, bo tak nazywa się unowocześniony system podpowiedzi, będzie zintegrowany z pomocą Office. W każdej chwili użytkownik będzie mógł wcisnąć klawisz F1 i uzyskać więcej informacji o danej funkcji. Dodatkową zaletą nowych dymków będzie inteligentne dobieranie zawartości - przykładowo gdy dane polecenie będzie niedostępne, użytkownik znajdzie w podpowiedzi stosowne wyjaśnienie.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.