reklama

Office rozpozna brytyjskie dialekty

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Ciekawa inicjatywa ze strony Microsoft i The British Library. Pozwolili oni użytkownikom w Wielkiej Brytanii, aby współuczestniczyli w tworzeniu nowych słowników sprawdzania pisowni dla Office 2007. Słowniki te mają zawierać słowa pochodzące nie z oficjalnego, londyńskiego języka angielskiego (ten przecież jest już rozpoznawany bardzo dobrze), ale z popularnych dialektów używanych na terenie całego Królestwa. Idea została zapożyczona od Microsoft Australia, który stworzenie słownika z australijskim slangiem ma już za sobą.

Przez pewien czas każdy mógł podsyłać swoje propozycje na specjalny adres e-mail. Teraz naukowcy ocenią przydatność i wiarygodność słów, a następnie programiści dodadzą je do nowych słowników. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będą one dostępne do pobrania już w lipcu. Ciekawe, czy polski oddział również spróbuje kiedyś opracować w ten sposób kilka naszych dialektów?

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama