r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Office rozpozna brytyjskie dialekty

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Ciekawa inicjatywa ze strony Microsoft i The British Library. Pozwolili oni użytkownikom w Wielkiej Brytanii, aby współuczestniczyli w tworzeniu nowych słowników sprawdzania pisowni dla Office 2007. Słowniki te mają zawierać słowa pochodzące nie z oficjalnego, londyńskiego języka angielskiego (ten przecież jest już rozpoznawany bardzo dobrze), ale z popularnych dialektów używanych na terenie całego Królestwa. Idea została zapożyczona od Microsoft Australia, który stworzenie słownika z australijskim slangiem ma już za sobą.

Przez pewien czas każdy mógł podsyłać swoje propozycje na specjalny adres e-mail. Teraz naukowcy ocenią przydatność i wiarygodność słów, a następnie programiści dodadzą je do nowych słowników. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będą one dostępne do pobrania już w lipcu. Ciekawe, czy polski oddział również spróbuje kiedyś opracować w ten sposób kilka naszych dialektów?

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.