Programy i serwisy genealogiczne — na których za darmo zbudujesz własne drzewo rodzinne

W dobrym stylu jest pamiętać o swoich przodkach. Najlepszym sposobem ich upamiętnienia jest sporządzenia wielopokoleniowego drzewa genealogicznego. Jego tworzenie jest naprawdę frapującym zajęciem, dzięki któremu można odkryć wielu nieznanych członków rodziny. Wymaga to jednak odpowiednich narzędzi do tworzenia i obrazowania danych genealogicznych. W związku z tym postanowiłem zarekomendować specjalistyczne programy genealogiczne dostępne na licencji Freeware — Ahnenblatt i Gramps. Każdy z nich stanowi bez wątpienia spore wzmocnienie darmowej oferty działu „

Wrażenia z użytkowania Office 365

Dzięki otrzymanemu od redakcji DP klucza mam możliwość przez rok korzystać z programów najnowszego Office 2013, które otrzymałem w ramach rocznej licencji office 365. W tym wpisie, jak już sugeruje tytuł podzielę się z Wami wrażeniami z użytkowania tego pakietu.

Ostatnią wersją pakietu jaką miałem do tej pory na stałe (i mam dalej) była wersja 2007. Przyznam szczerze, że nie odczułem nigdy potrzeby by wydać te ~300-400 PLN na nowszą wersję skoro na poprzedniej mam niemal to samo.

Office 365: Zawsze i wszędzie

Z Office 365 możemy korzystać na dowolnym komputerze z systemem Windows 7 oraz Windows 8, którego używamy. Może to być komputer, z którego korzystamy jednorazowo i potrzebujemy użyć programu będącego częścią pakietu Office 365. Nie musimy go instalować - możemy użyć wersji na żądanie. Oczywiście musimy posiadać aktywną subskrypcję Office 365.Postaram się objaśnić, jak należy postępować w celu uruchomienia pakietu Office bez instalacji.

W celu skorzystania z pakietu Office na żądanie należy przejść na stronę internetową

Office 365: Głębia innowacji

Office 365 jest, według mnie, pakietem dość innowacyjnym. Wprowadza nowe elementy pakietu, a także umożliwia jego subskrypcję czasową. Jednakże takich nowości jest dużo więcej.

1. Subskrypcja metodą nabycia programu

Office 365 możemy nabyć za pomocą subskrypcji czasowej. Pozwala ona na używanie pakietu na określonej ilości komputerów przez określony czas od zakupu. Jest to rozwiązanie pozwalające na posiadanie zawsze najnowszej wersji pakietu Office bez konieczności płacenia za aktualizacje.

Office 365 - Good Bye

Chciałem celowo rozpocząć ten wpis od słów "witam ponownie" ale dziś będzie bez prowokowania. Rozpoczynając pracę nad badaniem funkcji i możliwości usługi Office 365 postanowiłem sprawdzić możliwości pracy grupowej i udostępniania plików w usłudze Skydrive. Jako że wśród bliskich znajomych nikt z usługi Office 365 nie korzysta (-jak dotąd, być może zmieni się to po zapoznaniu się z możliwościami tych usług po zapoznaniu się z moją radosną twórczością) postanowiłem zrobić to inaczej.

Office 365 – zaskakujące ręczne aktualizacje

Choć ostatnio nie miałem czasu na wpisy i ogólnie dopiero zaczynam przygodę z blogiem, to jednak używałem Office 365 i zdążyłem zauważyć pewne rzeczy (z tych pozytywnych warto wymienić pisanie odpowiedzi ma maila bez otwierania nowego okna, bardzo wygodne rozwiązanie). Natomiast zaskoczyło mnie to, że niektóre aktualizacje (w moim przypadku chodziło o aktualizację Wirtualizacja modułu Szybka instalacja — Microsoft Office 2013

Office 365 - co tam panie w Access-ie?

Chciałem napisać cos nowego, ale większość programów z pakietu została juz dobrze opisana przez innych blogerów, z wyjątkiem chyba Outlooka, Publishera i Accessa. Z Outlooka nigdy nie korzystałem, z Publishera zrezygnowałem, kiedy dowiedziałem się że w jest wersji usunięto z niego obsługę przestrzeni barw CMYK (na to naprawdę jakiś geniusz musiał wpaść :P) Pozostał zatem Access.

Office 365 - jak zrobić ankietę

Na wstępie chciałbym podziękować Redakcji DP za udostępnienie klucza do Office 365. Jakoś nie mogłem się zebrać i naskrobać coś do bloga, ale ponieważ pogoda nie sprzyja, spróbuję to teraz nadrobić. Jedną z ciekawych funkcjonalności zaszytych w Skydrive i Office Web Apps jest tworzenie ankiet.

Office 365: 1296000 sekund testowania

Od rozpoczęcia moich testów Office 365:

  • zajmowałem się ok. 20 dokumentami;
  • odebrałem ok. 250 wiadomości e-mail;
  • wysłałem ok. 10 wiadomości e-mail;
  • programy pakietu Office uruchomiłem ok. 150 razy;
  • wysłałem ok. 4 GB danych do usługi SkyDrive.

Podczas sprawdzania możliwości pakietu Office zobaczyłem wiele przydatnych funkcji, ułatwień w użyciu i wiele nowych możliwości. Jednakże, według mnie, dodanie kilku ustawień pomogłoby i usprawniło używanie Office 365.