OfficeTab OfficeTab 11.0

Strona główna Windows Dodatki Rozszerzenia programów
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

OfficeTab to program, który pozwala zmienić wygląd i zachowanie programów z pakietu Office. Dzięki niemu kolejne dokumenty, arkusze lub prezentacje będą otwierane w kartach.

Poza możliwością oglądania dokumentów w kartach można także ustawić dla nich różne opcje, jak zamykanie przez kliknięciem środkowym przyciskiem myszy, wyróżnianie aktualnej karty tłustym tekstem czy pozycja kart. Parametry te można ustawić dla Worda, Excela i PowerPointa osobno.

Dla każdego z programów można ponadto wybrać sposób prezentacji kart, maksymalną szerokość, własny rozmiar i krój tekstu, a także kolory. Ikona ustawień programu może pokazywać się na pasku narzędzi.

Program działa z wersjami od 2003 do 2016 pakietu. Język ustawień można wybrać ręcznie lub pozwolić na automatyczne dopasowanie do wersji Office'a.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

wygląd i minimalizm, możliwości konfiguracji
cena
ocena użytkownika
31.05.2016 13:48 • Recenzja do wersji 11.0

Bardzo przydatny dodatek do pakietu Office. Program dodaje wąski pasek kart co ułatwia pracę na wielu plikach. Plus za duże możliwości konfiguracji: sami możemy decydować w jaki sposób zamykamy karty, dodatkowo mamy ostrzeżenia przed zamknięciem wielu kart, skróty klawiaturowe do nawigacji czy edycja koloru i stylu prezentowania kart. Program jest mały, lekki i działa bezproblemowo. Szkoda że standardowy pakiet Office pomimo licznych zmian nie doczekał się własnego paska kart. Jedyny minus tego programu to oczywiście cena. Jest to rozwiązanie płatne dla najnowszej wersji pakietu Office.