reklama

Oficjalne ceny Windows 7 ujawnione, w Europie taniej!

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Zgodnie z zapowiedziami Microsoft podał oficjalne ceny systemu Windows 7. W Europie pełna, pudełkowa wersja systemu Windows 7 "E" sprzedawana będzie po cenie uaktualnienia.

Od 11 lipca w wybranych sklepach będzie można kupić uaktualnienie do Windows 7 w przedsprzedaży. Windows 7 Home Premium będzie tam kosztował 49 dolarów, zaś wersja Professional - 99 dolarów. Potwierdzają się więc informacje, które wyciekły z Best Buy w maju. Oferta przedsprzedaży jest ograniczona czasowo i liczbą dostępnych sztuk, ale nie ma konkretnych informacji co do żadnego z tych ograniczeń. Nie wiadomo także, czy w Polsce również pojawią się podobne oferty.

Rewolucja cenowa szykuje się jednak po 22 października, gdy Windows 7 wejdzie do sprzedaży. Uaktualnienie do Windows 7 w wersji Home Premium dla użytkowników domowych kosztować ma 119 dolarów (taniej o ok. 40 dolarów w stosunku do Visty), do wersji Professional dla firm - 199 dolarów, zaś za upgrade do najbogatszej wersji Ultimate trzeba będzie zapłacić 219 dolarów. Pełne wersje Windows 7 też w niektórych przypadkach będą tańsze niż w przypadku Windows Visty. Windows 7 Home Premium kosztować będzie 199 dolarów (ponownie taniej o ok. 40 dolarów), wersja Professional - 299 dolarów, zaś Ultimate - 319 dolarów. Ceny, które nie uległy obniżeniu, pozostają na poziomie Windows Vista.

Nie wiadomo na razie, jak będą wyglądały ceny systemu Windows 7 w wersjach OEM, niemniej należy spodziewać się, że będą znacznie niższe - do tej pory wersje OEM systemów Windows bywały tańsze nawet o 70%. Specyfika rynku europejskiego sprawia jednak, że podane dzisiaj ceny będą u nas odrobinę wyższe niż w Stanach Zjednoczonych. Niemniej Europejczycy nie powinni czuć się zawiedzeni - ponieważ Windows 7 "E", jedyna wersja systemu dostępna na rynku europejskim, nie będzie mogła być zainstalowana w ramach uaktualnienia, Microsoft będzie sprzedawał pełną, pudełkową wersję Windows 7 "E" po cenie uaktualnienia. W Europie w związku z tym będzie można nabyć pełną, pudełkową wersję Windows 7 znacznie taniej, niż gdzie indziej na świecie - z tym, że będzie to wersja "E" bez przeglądarki.

Przy okazji Microsoft potwierdził, że polska wersja systemu znajdzie się wśród 14 wersji językowych, których premiera nastąpi w pierwszej kolejności 22 października. Pozostałe 21 języków pojawi się 31 października.


Aktualizacja, 25.06.2009, 16:50

Mary Jo Foley podaje na swoim blogu ceny mające obowiązywać na rynku europejskim. Tak jak się spodziewaliśmy, są wyższe niż w USA, ale biorąc pod uwagę fakt, że w cenie uaktualnienia otrzymamy pełną wersję, to nadal wydają się atrakcyjne.

Windows 7 Home Premium kosztować będzie 120 euro (obniżka o 5 euro w porównaniu do Windows Vista Home Premium), Windows 7 Professional - 285 euro, zaś Windows 7 Ultimate - 299 euro. Ponadto jak dowiedziała się Mary Jo Foley, podane dzisiaj ceny będą obowiązywać "przynajmniej do końca roku". Później cena wersji Professonal może zostać podniesiona do 309 euro, a wersji Ultimate do 319 euro. Koszt najtańszej edycji Home Premium ma pozostać niezmieniony.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama