Oficjalny konwerter Office Open XML do ODF dostępny!

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Długo oczekiwana przez wszystkich użytkowników pakietów biurowych - zarówno produkcji Microsoft, jak i innych właśnie nadeszła! Microsoft ogłosił dostępność stabilnej wersji 1.0 sponsorowanego przez korporację konwertera pomiędzy formatami Office Open XML oraz Open Document Format (ODF). Można go pobrać z witryny domowej projektu hostowanej przez SourceForge.net. Tam też więcej informacji na ten temat. Stosowną notatkę prasową wydała również firma Microsoft.

Konwerter jest dostępny bezpłatnie. Na razie udostępniona została wersja dodatku przeznaczona dla Microsoft Office Word. Po jej zainstalowaniu można swobodnie otwierać, a także zapisywać dokumenty w formacie Open Document. Dodatek jest obsługiwany przez aplikację Word w wersjach XP/2003/2007 i jest zlokalizowany w pięciu językach - w tym w polskim.

W planach jest oczywiście wydanie dodatku działającego w drugą stronę - umożliwiającego odczyt i zapis Office Open XML w aplikacjach takich jak OpenOffice (Novell już zapowiedział pełną integrację pluginu w przyszłych wersjach). Zapowiadane są także konwertery dla arkuszy kalkulacyjnych i plików prezentacji.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy