r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ojczyzna konkwistadorów wdraża Debiana

Strona główna Aktualności

Estremadura, czyli tereny za rzeką Duero, to autonomiczna wspólnota w Hiszpanii, z której pochodzili Francisco Pizarro, Diego de Almagro, Hernán Cortés i wielu innych śmiałków podbijających nieznane lądy. Teraz region będzie znany również jako druga co do wielkości inicjatywa wdrożenia Linuksa na komputerach instytucji pożytku publicznego w Europie.

Teodomiro Cayetano López, szef administracji wspólnoty, potwierdził, że w Estremandurze wszystkie 40 tysięcy komputerów należących do administracji będzie działać pod kontrolą Debiana. Cała operacja migracji nie powinna trwać dłużej niż 3 miesiące, a zacznie się jeszcze w pierwszym półroczu 2012. Na pierwszy ogień pójdą oczywiście biura w Méridii — stolicy wspólnoty — a następnie Badajoz i Cáceres.

Dział IT administracji wspólnoty zapewnia, że migracja jest już bardzo zaawansowana i będzie przebiegać bardzo szybko, po części dlatego, że urzędnicy będą pracować na tych samych systemach, które zostały przygotowane dla Estremendurskiej służby zdrowia. Debian ze specjalnie przygotowanym środowiskiem graficznym jest w użyciu w szpitalach i publicznych przychodniach od 5 lat. Daje to solidne podstawy do zbudowania własnej platformy, która będzie spełniać wymagania norm ISO i IEC 27001.

r   e   k   l   a   m   a

Największą inicjatywą tego typu nadal pozostaje wdrożenie Ubuntu na 90 tysiącach komputerów francuskiej żandarmerii.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.