r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Oliver Stone nakręci film o Edwardzie Snowdenie

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Producent takich hitów jak JFK, Nixon czy Nieopowiedziana historia Stanów Zjednoczonych niedługo zmierzy się z kolejnym tematem na topie. Oliver Stone zdecydował się nakręcić film o Edwardzie Snowdenie na podstawie książki Polowanie na Snowdena Luke'a Hardinga.

Według Stone'a, opowiedzenie historii Snowdena będzie prawdziwym wyzwaniem, toteż cieszy go, że w realizacji filmu pomoże także The Guardian, z którego dziennikarzem były współpracownik NSA dzielił się tajnymi dokumentami i na którego łamach pojawiały się ujawnione informacje. Afera wywołana przez byłego pracownika NSA to jedno z największych wydarzeń naszych czasów, uważa reżyser, dla którego Edward Snowden jest bohaterem.

Książka, na której zostanie oparty film, została wydana w Stanach Zjednoczonych w lutym bieżącego roku. Polskie tłumaczenie pojawiło się bardzo szybko, zaledwie dwa miesiące później. Tytuł został przyjęty przez recenzentów oraz czytelników bardzo pozytywnie i zebrał bardzo wysokie noty.

r   e   k   l   a   m   a

Zdjęcia do filmu zaczną się pod koniec tego roku. Premiera tego niewątpliwe oczekiwanego tytułu nie została jeszcze wyznaczona.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.