r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

OmegaT 3.6.0 update 6

Strona główna Mac Firma Programy branżowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

OmegaT to program typu CAT, czyli do tłumaczenia wspomaganego komputerowo, przeznaczony dla profesjonalnych tłumaczy.

Program nie jest automatycznym translatorem i nie wykona tłumaczenia za użytkownika. Jego zadaniem jest dostarczenie wygodnego środowiska do pracy z tekstem w dwóch językach. Program dobrze sobie radzi z segmentacją tekstu, jednoczesną pracą z wieloma plikami projektu i wykorzystaniem wielu pamięci tłumaczeniowych. Jest też kompatybilny z innymi narzędziami CAT, korzystającymi z formatu TMX projektów.

Podczas tłumaczenia można korzystać z dopasowań rozmytych i obserwować propagację dopasowań. Dla ułatwienia można korzystać z zewnętrznych glosariuszy.

Pliki źródłowe można załadować w formatach: OpenDocument/OpenOffice.org, tekstowe niesformatowane, PO (.po), Bundle.properties (Java), XHTML, HTML, HTML Help Compiler, INI (format "klucz=wartość"), DocBook, Microsoft Open XML, Okapi monolingual XLIFF, QuarkXPress, CopyFlowGold, napisy SRT, ResX, Android resource i LaTeX. Program obsługuje oczywiście UTF-8 i wiele alfabetów, także innych niż łaciński i pisanych od lewej do prawej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.