reklama

OmniWeb i trzy inne programy Omni za darmo

Strona główna Aktualności

O autorze

Omni Group, wydawca oprogramowania dla Mac OS X, nareszcie udostępnia za darmo swoją przeglądarkę WWW oraz trzy inne przydatne programy. Jak mówi Ken Case, CEO firmy, OmniWeb jest darmowa ponieważ inne przeglądarki również są darmowe, a pozostałe programy, OmniDazzle, OmniDiskSweeper i OmniObjectMeter, ponieważ zarząd firmy nie czuł się komfortowo sprzedając rzadko aktualizowane produkty.

Wymienione pogramy nie rozwijają się tak dynamicznie, jak inne produkty Omni Group, ale nie oznacza to że firma ma zamiar zrezygnować z rozwijania tych projektów. Nie oznacza to też, jak twierdzili niektórzy analitycy, że firma ma problemy finansowe. Jak tłumaczy Case, wolny rozwój pewnych programów był spowodowany ograniczonymi zasobami firmy (głównie ludzkimi), które mają być zwiększone w najbliższych miesiącach, oraz przesunięciem zainteresowania firmy w kierunku programów biznesowych oraz aplikacji dla iPhone (które zostały bardzo dobrze przyjęte przez użytkowników).

OmniWeb to bardzo wygodna i oszczędzająca czas pracy przeglądarka dla Mac OS X. Jej podstawową zaletą jest wbudowany system blokowania treści, przeznaczony głównie do blokowania reklam pochodzących ze znanych serwerów (działający podobnie do dodatku AdBlock dla Firefox). Poza tym OmniWeb pozwala odróżniać zakładki poprzez umieszczenie miniaturki strony na pasku oraz na tworzenie zorganizowanych przestrzeni pracy, które zawierają wybrane zestawy stron. Oczywiście znajdziemy tu też czytnik kanałów RSS i możliwość zapisania sesji.

OmniDazzle to bardzo ciekawy zestaw efektów przeznaczonych do urozmaicenia prezentacji prowadzonych na ekranie komputera, na przykład demonstracji oprogramowania. OmniDiskSweeper to proste narzędzie do bezpiecznego "sprzątania" dysku, dzięki któremu można przeglądać i usuwać pliki. Przy przeglądaniu program informuje użytkownika o przynależności pliku do pakietu i o możliwości usunięcia bez szkody dla systemu i programów. Ostatni program, OmniObjectMeter, to narzędzie przeznaczone dla programistów Cocoa oraz Unix. To nic innego jak monitor alokacji, który pozwoli szybko wykryć wycieki pamięci.

Darmowe programy oraz wersje testowe płatnych produktów Omni Group można pobrać ze strony wydawcy.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama