On2 Technologies w rękach Google

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Google poinformowała, że wkrótce dokona przejęcia On2 Technologies. Najnowszy nabytek będzie kosztować koncern z Mountain View ponad 100 milionów dolarów.

On2 jest znany jako twórca technologii kompresji wysokiej jakości wideo. Już teraz techniki tej firmy wykorzystywane są do kompresji wideo na wielu desktopach i w aplikacjach mobilnych. Do klientów On2 należą m.in. takie firmy jak Adobe, Nokia, Sony czy Sun Microsystems. Warto wspomnieć też o kodekach rozwiniętych przez On2: VP3, VP4, VP5, TrueMotion VP6, TrueMotion VP7 i VP8.

Jak powiedział Sundar Pichai, wiceprezes ds. zarządzania produktami w Google, jesteśmy zobowiązani do wprowadzania innowacji, jeśli chodzi o jakość wideo i wierzymy, że zespół On2 i jej technologie pomogą nam osiągnąć ten cel.

Porozumienie nie zostało jeszcze ostatecznie zakończone i skontrolowane przez właściwe organy regulacyjne, takie jak amerykańska komisja papierów wartościowych i giełd (SEC). Jednak do całkowitego sfinalizowania transakcji ma dojść niebawem. Google odmówił udzielenia komentarza na temat planów związanych z wykorzystaniem technologii firmy On2. Można się jednak spodziewać, że pomogą one ulepszyć serwis YouTube.

© dobreprogramy