r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

One Care odpowiedzialny za aktualizacje?

Strona główna Aktualności

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o samoczynnym uruchamianiu się mechanizmu automatycznych aktualizacji w systemach XP i Vista. Teraz znaleziono prawdopodobną przyczynę takiego zachowania systemu.

Scott Dunn z serwisu Windows Secrets uważa, że za przestawianie mechanizmu aktualizacji w tryb automatycznego pobierania i instalowania łatek odpowiedzialny jest pakiet zabezpieczający One Care. Na komputerach, na których został on zainstalowany zauważono zmianę tych ustawień, a dodatkowo uruchamiała się usługa BITS (Background Intelligent Transfer Service), która przez wielu użytkowników jest świadomie wyłączana ze względu na jej błędy.

Po zainstalowaniu One Care można ponownie zmienić ustawienia automatycznych aktualizacji, raz zainstalowany program prawdopodobnie nie zmienia więcej tych ustawień. Mimo, iż mechanizm automatycznych aktualizacji służy podniesieniu bezpieczeństwa użytkowników systemów Windows, to jednak fakt zmiany jego ustawień bez wiedzy i zgody użytkownika może budzić oczywiste i zrozumiałe obawy użytkowników o ich prywatność.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.