One Late Night b. 10 of 9

Strona główna Windows Gry Przygodowe
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

One Late Night to bezpłatna przygodowa gra FPP, która udowadnia, że nie potrzeba całej armii jęczących zombiaków, by kogoś przestraszyć, a miejscem akcji wiejącym grozą wcale nie musi być opuszczone stare domostwo czy cmentarzysko.

W grze wcielamy się w pracownika pewnej firmy, który musiał zostać dłużej w pracy celem dokończenia ważnego projektu. Jest już późna noc, za oknem rozszalała się burza, aby nie przysnąć ponownie nad klawiaturą idziemy po kawę. Po powrocie na stanowisko zastajemy tajemniczy komunikat na ekranie naszego monitora. Od tej chwili zdajemy sobie sprawę, że zostając w biurze po godzinach wcale nie znajdujemy się w nim sami. Zapewne pod wpływem stresu uświadamiamy sobie, że już kiedyś słyszeliśmy historię o pewnej dziwnej, mrocznej zjawie, błąkającej się po korytarzach… Następnie mamy do czynienia z serią bardzo dziwnych i niewytłumaczalnych zjawisk.

Główną siłą projektu jest fabuła rozgrywająca się w realistycznie odwzorowanym środowisku pracy, które dla wielu będzie przerażająco znajome ;-). Zwyczajny bałagan na biurkach, w pokojach komputery i drukarki znanych, istniejących marek, na korytarzu złowrogo brzęcząca fotokopiarka, w kuchni automat na kawę i niedojedzone resztki w lodówce. Żeby nie zwariować rozświetlamy co pewien czas pomieszczenia latarką lub świeczką, ale robimy to rzadko i na tyle ostrożnie, by nie dać się zauważyć... upiorowi. W fazie mocnego przerażenia chowamy się pod wirtualnym biurkiem trzęsąc się niczym osika.

Ważną rolę odgrywa udźwiękowienie, na co dzień zwyczajne, niegroźne odgłosy potrafią nas nieźle przestraszyć. Można również pobawić się w hakera przeszukując pliki w komputerach współpracowników. Dzięki tym czynnościom zdobywamy wiele cennych informacji oraz zapisujemy stan gry. Jeśli zaś chodzi o ruchy gracza, to zostały one celowo spowolnione, aby lepiej oddać uczucie wieczornego zmęczenia i pewnej bezradności, zwłaszcza w momentach, gdy trzeba brać szybko nogi za pas!

One Late Night to nieprzeciętna i bardzo wciągająca pozycja wymagająca od gracza sprytu, logicznego myślenia i przede wszystkim stalowych nerwów ;-). Dzięki swej oryginalności oraz osobliwemu klimatowi z pewnością przypadnie ona do gustu sporej rzeszy graczy.

Uwaga!

  • Na stronie projektu dostępne są również wersje gry dla systemów Linux i Mac OS.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!