OneCare latem za 50 dolarów?

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak donosi serwis CNET News.com, jeden z najnowszych produktów Microsoft w zakresie zabezpieczeń - Windows OneCare Live - ma oficjalnie ujrzeć światło dzienne jeszcze przed latem. Co więcej, korporacja przygotowuje takie plany cenowe, aby skutecznie konkurować z podobnymi rozwiązaniami innych producentów.

OneCare ma być dystrybuowany na zasadzie subskrypcji - oznacza to, że użytkownik nie będzie płacił za podstawowy produkt, a później dodatkowo co roku go odnawiał (tak jak to się dzieje w obecnych programach np. McAfee czy Symantec). Zamiast tego kupowana będzie tylko roczna subskrypcja, bez opłat za samo oprogramowanie. Ma to rocznie kosztować około 50 dolarów. Dla porównania, obecne ceny konkurencyjnych rozwiązań oscylują w okolicach 70 dolarów (plus późniejsza odnowa). Jest to więc wyraźny sygnał, że Microsoft chce zaatakować właśnie ceną. Warto jednak równocześnie zaznaczyć, że konkurencja nie pozostaje bierna i również planuje zmianę sposobu dystrybucji swojego oprogramowania na model w całości subskrypcyjny. Ponadto firma Symantec przygotowuje nowy produkt kodowo oznaczony nazwą Genesis. Jego funkcjonalność ma być zbliżona do funkcji OneCare.

OneCare ma oferować kompleksową ochronę komputera przed zagrożeniami w postaci złośliwego kodu i ataków. W skład oprogramowania wejdzie m.in. oprogramowanie antywirusowe, antyszpiegowskie (przygotowywany Windows Defender), rozbudowana zapora firewall oraz narzędzia do odzyskiwania systemu i kopii zapasowych. Jeśli chodzi zaś o integrację narzędzia z nowym systemem operacyjnym Windows Vista to nie ma jak na razie takich planów (i nic na to nie wskazuje). Program beta Windows OneCare Live rozpoczął się już w lipcu 2005, a publiczna wersja testowa została przekazana do testerów (niestety tylko na terenie USA) pod koniec ubiegłego roku, o czym pisaliśmy w vortalu.

© dobreprogramy
s