OneDrive 17.10.1 Universal App

Strona główna Windows Akcesoria Obsługa dysków internetowych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

OneDrive to uniwersalna aplikacja Windows 10 pozwalająca na obsługę popularnej usługi cyberschowka o tej samej nazwie, oferowanego przez Microsoft .

W przeciwieństwie do wersji Win32, jej funkcjonalność nie sprowadza się do utworzenia zsynchronizowanego folderu, a daje możliwość wygodnego przeglądu plików przechowywanych w OneDrivie. Dzięki platformie Universal Windows, stan aplikacji może zostać zsynchronizowany z instalacją na smartfonie z mobilnym Windowsem 10.

Dodawanie plików do cyberschowka możliwe jest za pomocą przycisku plusa widocznego w prawej górnej części okna, może się także odbywać metodą „przeciągnij i upuść”. Na lewej krawędzi okna wyświetlane jest menu, z poziomu którego można zyskać dostęp do takich kategorii, jak obrazy, ostatnie pliki czy dokumenty udostępnione.

Możliwe jest także zarządzanie kontami Microsoft, które mają mieć dostęp do danego cyberschowka, a także udostępnianie konkretnych plików. Ponadto, jak przystało na uniwersalną aplikację, jej interfejs dostosowany został do obsługi na urządzeniach z ekranem dotykowym.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Microsoft ma dość piractwa w OneDrive: użytkownicy będą oznaczani

52
08.05.2017  •  Maciej Olanicki

Zeszły rok upłynął pod znakiem kilku skutecznych akcji wymierzonych w największe serwisy z torrentami. Nie można jednak zapominać, że między innymi z tego powodu, torrenty jako sposób dystrybucji pirackich treści, odchodzą do lamusa na rzecz na przykład strumieniowania. Równie popularną alternatywą dla torrentów jest także udostępnianie filmów czy muzyki z prywatnych kont w popularnych usługach: Dysku Google, OneDrivie czy przede wszystkim MEGA. W Polsce w tej kwestii króluje serwis Chomikuj.pl, który dziś bardziej kojarzony jest właśnie z udostępnianiem niż przechowywaniem. To właśnie na…

Windows 10 bardziej jak 8.1 – wróci lubiana metoda synchronizacji plików?

22
10.08.2016  •  Maciej Olanicki

Jakiś czas temu Microsoft udostępnił nową aplikację OneDrive’a. Mimo że świadczy ona o rozroście platformy uniwersalnych aplikacji, to użytkownicy zwracali uwagę, że jej funkcjonalność wypada gorzej, niż integracja usługi cyberschowka z Windowsem 8.1. Według niepotwierdzonych dotąd informacji, Microsoft wsłuchał się w głos społeczności, przez co wraz z kolejną dużą aktualizacją, Windows 10 zacznie w tym aspekcie przypominać swojego poprzednika. O samej aktualizacji Redstone 2 wiadomo dotąd bardzo niewiele, wiadomo że będzie ona stanowiła jedną z dwóch dużych paczek nowości, jakie Microsoft…

Recenzje użytkowników

Prostota instalacji, Niewielkie zapotrzebowanie na powierzchnię dyskową, Praca w 100% online
Brak synchronizacji z komputerem
ocena użytkownika

OneDrive UWP to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą mieć kopii dysku OneDrive na lokalnie. Aplikacja posiada prosty interfejs, przyjazny dla użytkownika. Co prawda nie posiada wielu opcji konfiguracji, ale sprawia to, że jest prosta w obsłudze. Dzięki pracy Online nie wymaga powierzchni dyskowej przeznaczonej na katalog synchronizowanych plików.

17.05.2016 22:40 | Recenzja do wersji 17.10.1 Universal App

Komentarze

0 nowych
Norbi_77   2 #4 18.05.2016 09:20

Wspaniałe miejsce do przechowywania dany, nie dość że z trzydziestu GB zostawili pięć (śmiechu warte) to jeszcze pobieranie większej ilości danych to żart więc należy korzystać z innych miejsc dla danych w necie

Miszkurka2000   17 #3 17.05.2016 21:18

@Voltar: Chrome ma to samo. Albo za długi link albo coś tam innego ...

Voltar   10 #2 17.05.2016 20:30

dlaczego firefoks nie otwiera linków sklepu windows tylko puste strony? muszę kopiować artykuł i otwierać w edge'u... :/

Jotgie   6 #1 17.05.2016 20:27

Jest o tyle fajne, że - w przeciwieństwie do wersji dyskowej - można korzystać wygodnie równocześnie z kilku kont.

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu