r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

OneDrive 17.10.1 Universal App

Strona główna Windows Akcesoria Obsługa dysków internetowych

OneDrive to uniwersalna aplikacja Windows 10 pozwalająca na obsługę popularnej usługi cyberschowka o tej samej nazwie, oferowanego przez Microsoft .

Galeria programu

W przeciwieństwie do wersji Win32, jej funkcjonalność nie sprowadza się do utworzenia zsynchronizowanego folderu, a daje możliwość wygodnego przeglądu plików przechowywanych w OneDrivie. Dzięki platformie Universal Windows, stan aplikacji może zostać zsynchronizowany z instalacją na smartfonie z mobilnym Windowsem 10.

Dodawanie plików do cyberschowka możliwe jest za pomocą przycisku plusa widocznego w prawej górnej części okna, może się także odbywać metodą „przeciągnij i upuść”. Na lewej krawędzi okna wyświetlane jest menu, z poziomu którego można zyskać dostęp do takich kategorii, jak obrazy, ostatnie pliki czy dokumenty udostępnione.

Możliwe jest także zarządzanie kontami Microsoft, które mają mieć dostęp do danego cyberschowka, a także udostępnianie konkretnych plików. Ponadto, jak przystało na uniwersalną aplikację, jej interfejs dostosowany został do obsługi na urządzeniach z ekranem dotykowym.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Windows 10 bardziej jak 8.1 – wróci lubiana metoda synchronizacji plików?

22
OPROGRAMOWANIE 10.08.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Jakiś czas temu Microsoft udostępnił nową aplikację OneDrive’a. Mimo że świadczy ona o rozroście platformy uniwersalnych aplikacji, to użytkownicy zwracali uwagę, że jej funkcjonalność wypada gorzej, niż integracja usługi cyberschowka z Windowsem 8.1. Według niepotwierdzonych dotąd informacji, Microsoft wsłuchał się w głos społeczności, przez co wraz z kolejną dużą aktualizacją, Windows 10 zacznie w tym aspekcie przypominać swojego poprzednika. O samej aktualizacji Redstone 2 wiadomo dotąd bardzo niewiele, wiadomo że będzie ona stanowiła jedną z dwóch dużych paczek nowości, jakie Microsoft…

Kolejna uniwersalna aplikacja trafia na Windowsa 10: tym razem to OneDrive

18
OPROGRAMOWANIE 17.05.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Koncepcja Universal Windows Platform, która przez miesiące po premierze Windowsa była w dużej mierze teoretyczna, doczekuje się realizacji. Ostatnim tego przejawem było uruchomienie na Windowsie 10 na przykład klasycznego WordPada, dzięki mostowi Centennial. Dziś do Windows Store trafia kolejna uniwersalna pozycja, która stanowi znacznie więcej niż ciekawostkę – dostępna jest już uniwersalna aplikacja OneDrive. Oczywiście wciąż możliwe pozostaje korzystanie z usługi cyberschowka za pomocą zsynchronizowanego folderu. Otwartym pozostaje jednak pytanie, czy istnieje jeszcze w ogóle taka…

Recenzje użytkowników

Prostota instalacji, Niewielkie zapotrzebowanie na powierzchnię dyskową, Praca w 100% online
Brak synchronizacji z komputerem
ocena użytkownika

OneDrive UWP to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą mieć kopii dysku OneDrive na lokalnie. Aplikacja posiada prosty interfejs, przyjazny dla użytkownika. Co prawda nie posiada wielu opcji konfiguracji, ale sprawia to, że jest prosta w obsłudze. Dzięki pracy Online nie wymaga powierzchni dyskowej przeznaczonej na katalog synchronizowanych plików.

17.05.2016 22:40 | Recenzja do wersji 17.10.1 Universal App

Komentarze

0 nowych
Norbi_77   2 #4 18.05.2016 09:20

Wspaniałe miejsce do przechowywania dany, nie dość że z trzydziestu GB zostawili pięć (śmiechu warte) to jeszcze pobieranie większej ilości danych to żart więc należy korzystać z innych miejsc dla danych w necie

Miszkurka2000   16 #3 17.05.2016 21:18

@Voltar: Chrome ma to samo. Albo za długi link albo coś tam innego ...

Voltar   9 #2 17.05.2016 20:30

dlaczego firefoks nie otwiera linków sklepu windows tylko puste strony? muszę kopiować artykuł i otwierać w edge'u... :/

Jotgie   5 #1 17.05.2016 20:27

Jest o tyle fajne, że - w przeciwieństwie do wersji dyskowej - można korzystać wygodnie równocześnie z kilku kont.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.