OneDrive OneDrive 4.7.0.0

Strona główna Windows Phone Narzędzia
Pobierz program
lub zeskanuj:

OneDrive to oficjalny klient internetowego dysku oferowanego przez Microsoft dla użytkowników platformy Outlook.com, usługi Office 365 oraz Microsoft Lync. Dzięki niemu, możliwy jest szybki dostęp do danych i plików zgromadzonych w internetowej chmurze, zarządzanie nimi a także udostępnianie z ustawianiem uprawnień dla innych użytkowników.

W ramach głównego okna, aplikacja wyświetla bezpośredni układ i strukturę danych konta, pozwala na szybkie przeglądanie katalogów i plików. Widok może zostać zmieniony na szczegółowy, jaki zawiera informacje o ostatniej edycji, rozmiarze i udostępnieniu, a także prosty w formie miniatur. Klient OneDrive pozwala na zmianę nazwy, usuwanie i przenoszenie zarówno pojedynczych plików jak i całych folderów. Operacje na większej ilości danych ułatwia możliwość ich zaznaczenia. Możliwe jest także udostępnienie danych poprzez wysłanie łącza przez wiadomość email, lub skopiowanie do schowka w celu użycia w innej aplikacji. Udostępnianie materiały mogą posiadać własne uprawnienia tj. zezwalanie na edycję, dostęp tylko dla określonych osób, lub też wymóg konieczności zalogowania się przed uzyskaniem dostępu. Dzięki aplikacji możliwe jest także szybkie wyszukiwanie danych zgromadzonych na dysku internetowym.

Użytkownik może także dodawać nowe pliki, jednakże ze względu na ograniczenia samej platformy jaką jest Windows Phone, mogą to być jedynie zdjęcia z galerii bądź wykonane za pomocą aparatu. Sama aplikacja umożliwia automatyczne przesyłanie wykonanych urządzeniem zdjęć w ramach kopii zapasowej na OneDrive, a także ich pobieranie. Jej ustawienia pozwalają na wybór rozmiaru w obu wypadkach np. w celu zaoszczędzenia transferu lub miejsca w internetowej chmurze. Aplikacja jest udostępniana za darmo, posiada interfejs w języku polskim.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!